נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מסלולי השתלמות לפי חשיפה לתנודות, מהנמוכה לגבוהה
למי שמעדיף מסלול פחות תנודתי · רבעון 2 2026
המיון משלב את החשיפה למניות, את דירוג האג"ח ואת המח"מ שלהן, ומשמש להשוואה בין המסלולים בלבד. הוא לא תחזית תשואה: מסלול בראש הרשימה נוטה לתנודות קטנות יותר, ומסלול בתחתית לתנודות חדות יותר, בשני הכיוונים.
מסלולי עוקב-מדד (כמו S&P 500) כמעט זהים במנדט ההשקעה בין חברות שונות, לכן קובצו לשורה אחת עם מספר החברות המציעות אותם, במקום לחזור על אותו סוג מסלול פעמים רבות ברשימה.
מסלולי עוקב-מדד (כמו S&P 500) כמעט זהים במנדט ההשקעה בין חברות שונות, לכן קובצו לשורה אחת עם מספר החברות המציעות אותם, במקום לחזור על אותו סוג מסלול פעמים רבות ברשימה.
זה מיון, לא המלצה. הטבלה מראה איפה כל מסלול עומד במאפיין אחד. ההחלטה על מסלול תלויה גם בגיל, בטווח ההשקעה, בדמי הניהול ובשאר החיסכון שלכם.
93 מסלולים
חשיפה לתנודות, מהנמוכה לגבוהה| עוקב מדד אג"ח (4 מסלולים דומים) | הראל פנסיה וגמל, מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל, מור גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | — | 15 מיליון ₪ |
| מנורה השתלמות כספי (שקלי) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 0.1 שנים | 169 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות מסלול כספי (שקלי) | הראל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 1.6 שנים | 135 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות כספי (שקלי) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | 2.9 שנים | 245 מיליון ₪ |
| כלל השתלמות כספי (שקלי) | כלל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.0% | AA | 0.7 שנים | 210 מיליון ₪ |
| אנליסט השתלמות כספי (שקלי) | אנליסט קופות גמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 0.5 שנים | 105 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות כספי (שקלי) | מיטב גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | 1.2 שנים | 216 מיליון ₪ |
| הפניקס השתלמות כספי (שקלי) | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 0.8 שנים | 248 מיליון ₪ |
| מגדל השתלמות כספי (שקלי) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 1.2 שנים | 178 מיליון ₪ |
| מור השתלמות- כספי (שקלי) | מור גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | 0.5 שנים | 119 מיליון ₪ |
| ילין לפידות השתלמות אג"ח ממשלות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 3.9 שנים | 137 מיליון ₪ |
| אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח | אנליסט קופות גמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 4.5 שנים | 241 מיליון ₪ |
| אנליסט השתלמות אג"ח ממשלות | אנליסט קופות גמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 4.9 שנים | 67 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות אג"ח ממשלות | מיטב גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | 5.2 שנים | 191 מיליון ₪ |
| מגדל השתלמות אג"ח ממשלות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש התחתון | 0.0% | — | 5.9 שנים | 138 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות אג"ח סחיר | מיטב גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | 4.1 שנים | 25 מיליון ₪ |
| כלל השתלמות אג"ח סחיר | כלל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.2% | AA- | 5.3 שנים | 24 מיליון ₪ |
| הפניקס השתלמות אג"ח סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.5% | AA- | 5.2 שנים | 51 מיליון ₪ |
| מור השתלמות אג"ח סחיר | מור גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 1.7% | A+ | 3.7 שנים | 49 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות אג"ח סחיר | הראל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.0% | A+ | 4.6 שנים | 133 מיליון ₪ |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.3% | AA- | 5.7 שנים | 741 מיליון ₪ |
| מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 0.1% | — | 5.4 שנים | 1.5 מיליארד ₪ |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 4.2% | A+ | 3.8 שנים | 502 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 4.2% | AA- | 4.5 שנים | 1.1 מיליארד ₪ |
| מגדל השתלמות אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש התחתון | 4.0% | AA- | 5.9 שנים | 468 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות אג"ח ממשלות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 0.0% | — | 7.7 שנים | 208 מיליון ₪ |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 5.2% | — | 5.5 שנים | 410 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 7.2% | — | 5.0 שנים | 375 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 5.8% | — | 6.8 שנים | 527 מיליון ₪ |
| ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | בשליש התחתון | 12.0% | — | 4.5 שנים | 516 מיליון ₪ |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 12.5% | AA- | 5.2 שנים | 2.8 מיליארד ₪ |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | בשליש התחתון | 14.8% | A+ | 5.9 שנים | 2.6 מיליארד ₪ |
| מיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 21.1% | AA | 4.6 שנים | 149 מיליון ₪ |
| מור השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) סחיר | מור גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 22.5% | AA- | 3.6 שנים | 111 מיליון ₪ |
| אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | בשליש התחתון | 21.8% | — | 4.4 שנים | 532 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש התחתון | 18.8% | — | 6.4 שנים | 3.7 מיליארד ₪ |
| מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 21.6% | — | 5.7 שנים | 556 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 24.4% | AA- | 4.5 שנים | 3.8 מיליארד ₪ |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 21.8% | AA- | 5.4 שנים | 502 מיליון ₪ |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | בשליש האמצעי | 24.9% | — | 4.3 שנים | 4.3 מיליארד ₪ |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 27.1% | A+ | 3.4 שנים | 1.5 מיליארד ₪ |
| מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש האמצעי | 23.8% | AA- | 5.7 שנים | 212 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות מסלול סחיר- אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 24.0% | — | 5.6 שנים | 119 מיליון ₪ |
| עוקב מדדים (גמיש) (8 מסלולים דומים) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה, אנליסט קופות גמל, הפניקס פנסיה וגמל ועוד 5 | בשליש האמצעי | 53.3% | — | 0.2 שנים | 328 מיליון ₪ |
| אנליסט השתלמות משולב סחיר | אנליסט קופות גמל | בשליש האמצעי | 46.9% | AA | 3.9 שנים | 621 מיליון ₪ |
| מנורה מבטחים השתלמות הלכה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 40.3% | — | 4.8 שנים | 143 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות כהלכה | מיטב גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 45.7% | — | 3.9 שנים | 482 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות כללי | מיטב גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 47.5% | AA- | 4.5 שנים | 35.6 מיליארד ₪ |
| אנליסט השתלמות כללי | אנליסט קופות גמל | בשליש האמצעי | 48.5% | — | 4.2 שנים | 22.0 מיליארד ₪ |
| מור השתלמות משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 48.7% | AA- | 3.8 שנים | 1.1 מיליארד ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות כללי | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 50.3% | — | 4.2 שנים | 27.8 מיליארד ₪ |
| ילין לפידות השתלמות מסלול כללי | ילין לפידות ניהול קופות גמל | בשליש האמצעי | 52.7% | — | 3.6 שנים | 22.8 מיליארד ₪ |
| מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 64.8% | — | — | 95 מיליון ₪ |
| מור השתלמות כללי | מור גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 52.7% | — | 3.1 שנים | 27.6 מיליארד ₪ |
| הפניקס השתלמות כללי | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 49.3% | — | 5.3 שנים | 24.4 מיליארד ₪ |
| מנורה השתלמות כללי | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 50.7% | AA- | 5.2 שנים | 13.8 מיליארד ₪ |
| כלל השתלמות הלכה | כלל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 49.4% | — | 6.7 שנים | 358 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 53.8% | — | 5.5 שנים | 289 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות כללי | הראל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 50.8% | — | 5.5 שנים | 15.7 מיליארד ₪ |
| מגדל השתלמות הלכה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש האמצעי | 50.5% | — | 8.0 שנים | 551 מיליון ₪ |
| מגדל השתלמות כללי | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש האמצעי | 51.4% | AA- | 5.6 שנים | 20.7 מיליארד ₪ |
| כלל השתלמות משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 52.5% | — | 5.9 שנים | 247 מיליון ₪ |
| הפניקס השתלמות הלכה | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 52.7% | — | 5.9 שנים | 381 מיליון ₪ |
| כלל השתלמות כללי | כלל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 53.4% | AA- | 5.3 שנים | 23.1 מיליארד ₪ |
| הפניקס השתלמות משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 51.4% | A | 5.6 שנים | 124 מיליון ₪ |
| מגדל השתלמות משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש האמצעי | 57.2% | AA- | 6.0 שנים | 91 מיליון ₪ |
| מור השתלמות הלכה | מור גמל ופנסיה | בשליש האמצעי | 74.5% | — | — | 10 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות מסלול הלכה | הראל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 57.0% | — | 4.6 שנים | 691 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 57.7% | — | 3.3 שנים | 583 מיליון ₪ |
| הפניקס השתלמות שריעה | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש האמצעי | 89.5% | — | — | 196 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות קיימות | הראל פנסיה וגמל | בשליש העליון | 91.3% | — | — | 17 מיליון ₪ |
| כלל השתלמות מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | בשליש העליון | 97.7% | — | — | 674 מיליון ₪ |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר | ילין לפידות ניהול קופות גמל | בשליש העליון | 98.2% | — | — | 313 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש העליון | 96.9% | — | 0.5 שנים | 6.0 מיליארד ₪ |
| מיטב השתלמות משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | בשליש העליון | 98.3% | — | 0.7 שנים | 3.1 מיליארד ₪ |
| עוקב מדד מניות (9 מסלולים דומים) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה, אנליסט קופות גמל, הפניקס פנסיה וגמל ועוד 5 | בשליש העליון | 99.6% | — | — | 610 מיליון ₪ |
| אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | בשליש העליון | 99.9% | — | — | 272 מיליון ₪ |
| מיטב השתלמות קיימות | מיטב גמל ופנסיה | בשליש העליון | 99.1% | — | 0.5 שנים | 456 מיליון ₪ |
| עוקב מדד S&P 500 (10 מסלולים דומים) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה, אנליסט קופות גמל, הפניקס פנסיה וגמל ועוד 7 | בשליש העליון | 99.1% | — | 0.7 שנים | 2.8 מיליארד ₪ |
| מנורה השתלמות מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | בשליש העליון | 98.3% | — | 1.2 שנים | 2.9 מיליארד ₪ |
| מיטב השתלמות מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | בשליש העליון | 100.1% | — | 0.5 שנים | 481 מיליון ₪ |
| מגדל השתלמות מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש העליון | 99.2% | — | 1.3 שנים | 4.0 מיליארד ₪ |
| כלל השתלמות מניות | כלל פנסיה וגמל | בשליש העליון | 100.0% | — | 0.9 שנים | 4.4 מיליארד ₪ |
| אנליסט השתלמות מניות | אנליסט קופות גמל | בשליש העליון | 99.9% | — | 0.5 שנים | 17.4 מיליארד ₪ |
| ילין לפידות השתלמות מניות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | בשליש העליון | 99.5% | — | 0.6 שנים | 13.0 מיליארד ₪ |
| מיטב השתלמות מניות | מיטב גמל ופנסיה | בשליש העליון | 96.7% | AA+ | 2.3 שנים | 7.7 מיליארד ₪ |
| מור השתלמות מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | בשליש העליון | 97.3% | — | 0.7 שנים | 2.0 מיליארד ₪ |
| הראל השתלמות מסלול מניות | הראל פנסיה וגמל | בשליש העליון | 99.1% | — | 1.5 שנים | 4.6 מיליארד ₪ |
| מור השתלמות מניות | מור גמל ופנסיה | בשליש העליון | 100.2% | — | 1.3 שנים | 14.3 מיליארד ₪ |
| מגדל השתלמות מניות סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | בשליש העליון | 100.1% | — | 3.6 שנים | 851 מיליון ₪ |
| הראל השתלמות מניות סחיר | הראל פנסיה וגמל | בשליש העליון | 98.3% | — | 3.7 שנים | 2.0 מיליארד ₪ |
| הפניקס השתלמות מניות | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש העליון | 98.8% | — | 1.6 שנים | 6.6 מיליארד ₪ |
| הפניקס השתלמות מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | בשליש העליון | 97.2% | BB+ | 3.6 שנים | 1.5 מיליארד ₪ |
המיון הוא בתוך השתלמות בלבד. סוגי מוצר שונים נבדלים בנזילות, במיסוי ובאופק ההשקעה, ולכן אינם מושווים זה לזה.
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.