בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר

אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15458

השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר?

בקצרה: אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות וכ-1% לשווקים בחו"ל, בלי חשיפה למטבע זר. המסלול מנהל 271.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אלטשולר שחם גמל ופנסיה.
99.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 99.3% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')גבוה מ-90% מסלולי ההשתלמות
1.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 1.6% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')נמוך מ-90% מסלולי ההשתלמות
272 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 255 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-65% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
0.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.58%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-53% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 271.7 מיליון ₪ ב־99 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות99.8%
מזומנים0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות99.8%271.2 מיליון ₪
מזומנים0.2%637 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות58.6%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות41.2%
סך המניות שנקנו בפועל99.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)99.9%

המניות שנקנו בפועל (99.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (99.9%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

1.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%
דולר אמריקאי0.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים24.9%
נדל"ן מניב בישראל4.8%
השקעה ואחזקות4.0%
רשתות שיווק3.9%
ביטחוניות3.6%
פארמה3.6%
אנרגיה מתחדשת3.5%
תקשורת ומדיה2.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
פועליםמניות10.04%27.3 מיליון ₪
לאומימניות8.32%22.6 מיליון ₪
קסם 4A) ETF) תא 125קרנות סל6.26%17.0 מיליון ₪
ילין לפידות סל תא בנקיםקרנות סל5.82%15.8 מיליון ₪
מור סל תא-125קרנות סל5.68%15.4 מיליון ₪
אי.בי.אי. סל אינדקס בנקים ישראלקרנות סל5.68%15.4 מיליון ₪
MTF סל תא 125קרנות סל4.72%12.8 מיליון ₪
דיסקונט אמניות4.60%12.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (99) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר
אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.58%—99.9%272 מיליון ₪
מיטב השתלמות משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.52%—98.3%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות משולב סחירמור גמל ופנסיה0.65%—48.7%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות משולב סחיראנליסט קופות גמל0.62%2.7%46.9%621 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.54%6.3%57.7%583 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות משולב סחירכלל פנסיה וגמל——52.5%247 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—51.4%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%—64.8%95 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.52%—57.2%91 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר?

כ-100% מהכסף באלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.58% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15458
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.