בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל השתלמות משולב סחיר

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15448

השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל השתלמות משולב סחיר?

בקצרה: מגדל השתלמות משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-57% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-40% לשווקים בחו"ל וכ-18% למטבע זר. כ-42% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 90.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
57.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 57.5% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')גבוה מ-61% מסלולי ההשתלמות
40.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 41.4% באוגוסט 2026 (+1.4 נק')גבוה מ-51% מסלולי ההשתלמות
91 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 102 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-89% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
18.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.20%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 91% מרכיב החוב
99.3%נכסים סחיריםלא סחיר 0.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.52%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-77% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.1%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 90.6 מיליון ₪ ב־1,251 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח42.2%
מניות37.3%
מזומנים19.8%
נגזרים0.6%
השקעות אלטרנטיביות0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 19.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח42.2%38.2 מיליון ₪
מניות37.3%33.8 מיליון ₪
מזומנים19.8%17.9 מיליון ₪
נגזרים0.6%538 אלף ₪
השקעות אלטרנטיביות0.1%116 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות24.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות12.9%
סך המניות שנקנו בפועל37.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)57.2%

37.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 19.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

40.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 77%
חו"ל 23%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 23.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

18.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל72.9%
דולר אמריקאי20.5%
אירו5.0%
ין יפני0.6%
ליש"ט0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 26.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה3.7%
בנקים2.7%
נדל"ן מניב בישראל2.4%
אנרגיה מתחדשת1.6%
פארמה1.5%
תוכנה ואינטרנט1.5%
ביטחוניות1.4%
בנייה1.1%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.83%3.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.34%3.0 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.26%3.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי1.74%1.6 מיליון ₪
JPMORGAN CHASE BANKמזומנים ושווי מזומנים1.73%1.6 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.66%1.5 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים1.48%1.3 מיליון ₪
LYXOR CORE EURSTX 600 DRקרנות סל1.19%1.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,251) ←

רכיב החוב — 42.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.20%
כיסוי 91% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.99 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 63% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA35.2%
ממשלתי (RF)25.9%
A13.7%
ללא דירוג10.8%
AAA6.1%
BBB5.7%
BB ומטה2.6%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל השתלמות משולב סחיר
מגדל השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.52%—57.2%91 מיליון ₪
מיטב השתלמות משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.52%—98.3%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות משולב סחירמור גמל ופנסיה0.65%—48.7%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות משולב סחיראנליסט קופות גמל0.62%2.7%46.9%621 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.54%6.3%57.7%583 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.58%—99.9%272 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות משולב סחירכלל פנסיה וגמל——52.5%247 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—51.4%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%—64.8%95 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל השתלמות משולב סחיר?

כ-57% מהכסף במגדל השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 37% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-40% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל השתלמות משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.52% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15448
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.