בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15466

השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר?

בקצרה: מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-65% מהכסף חשוף למניות, כ-68% לשווקים בחו"ל וכ-68% למטבע זר. כ-33% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 94.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
64.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 68.2% באוגוסט 2026 (+3.4 נק')גבוה מ-65% מסלולי ההשתלמות
68.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 71.4% באוגוסט 2026 (+3.1 נק')גבוה מ-67% מסלולי ההשתלמות
95 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 93 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-88% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
68.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 71.4% באוגוסט 2026 (+3.1 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.56%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-60% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.8%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 94.6 מיליון ₪ ב־66 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות64.8%
אג"ח32.7%
מזומנים2.5%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות64.8%61.3 מיליון ₪
אג"ח32.7%31.0 מיליון ₪
מזומנים2.5%2.4 מיליון ₪
אחר<0.05%17 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות64.8%
סך המניות שנקנו בפועל64.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)64.8%

המניות שנקנו בפועל (64.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (64.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

68.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 35%
חו"ל 65%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 64.8% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

68.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי65.1%
שקל34.9%
אירו0.0%

65.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
IQS ESG EQUITY GLOBALקרנות סל5.40%5.1 מיליון ₪
ISHRS US E F R A ETF-USD INCקרנות סל5.31%5.0 מיליון ₪
CAP GROUP DIVIDEND VALUEקרנות סל5.29%5.0 מיליון ₪
TGRW US T Rowe Price Growth Stock ETFקרנות סל4.56%4.3 מיליון ₪
VANGUARD U.S. VALUE FACTORקרנות סל4.50%4.3 מיליון ₪
DFA Dimensional Internatl High Profitabilityקרנות סל4.21%4.0 מיליון ₪
AVDE US Avantis International Equity Eקרנות סל3.75%3.6 מיליון ₪
WisdomTree US Value Fundקרנות סל3.71%3.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (66) ←

רכיב החוב — 32.7% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
—
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
— שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר
מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%—64.8%95 מיליון ₪
מיטב השתלמות משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.52%—98.3%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות משולב סחירמור גמל ופנסיה0.65%—48.7%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות משולב סחיראנליסט קופות גמל0.62%2.7%46.9%621 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.54%6.3%57.7%583 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.58%—99.9%272 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות משולב סחירכלל פנסיה וגמל——52.5%247 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—51.4%124 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.52%—57.2%91 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר?

כ-65% מהכסף במנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-68% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-68% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15466
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.