בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל השתלמות משולב סחיר

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1034

השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל השתלמות משולב סחיר?

בקצרה: הראל השתלמות משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-58% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-112% לשווקים בחו"ל וכ-92% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 583.1 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
57.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 56.0% באוגוסט 2026 (-1.7 נק')גבוה מ-63% מסלולי ההשתלמות
111.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 107.9% באוגוסט 2026 (-3.9 נק')גבוה מ-96% מסלולי ההשתלמות
583 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 546 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-56% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
92.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 91.0% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')
4.54%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 55% מרכיב החוב
98.9%נכסים סחיריםלא סחיר 1.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.54%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-69% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
6.3%
ממוצע שנתי, 5 שנים
5.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.6% · מדד שארפ 0.41.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 583.1 מיליון ₪ ב־357 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח47.2%
מניות28.6%
מזומנים22.9%
נגזרים1.9%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 29.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח47.2%275.3 מיליון ₪
מניות28.6%167.0 מיליון ₪
מזומנים22.9%133.5 מיליון ₪
נגזרים1.9%11.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות13.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.8%
סך המניות שנקנו בפועל28.6%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)57.7%

28.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 29.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

111.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 34%
חו"ל 66%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 66.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

92.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי61.1%
שקל24.7%
אירו8.7%
ליש"ט1.6%
ין יפני1.4%
אחר0.6%

73.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

תוכנה ואינטרנט5.1%
מוליכים למחצה4.1%
חומרה ומחשוב1.2%
בנקים0.9%
תעשיה0.6%
ביטחוניות0.5%
תשתיות0.5%
רשתות שיווק0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים8.81%51.4 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים7.19%42.0 מיליון ₪
מ.ק.מ 617אג"ח ממשלתי3.25%18.9 מיליון ₪
NB GLB FLEX CREקרנות נאמנות3.24%18.9 מיליון ₪
UBAM GLOB HIGH YLD SOL-ICUSDקרנות נאמנות2.98%17.4 מיליון ₪
PIMCO GBL INVקרנות נאמנות2.74%16.0 מיליון ₪
NUSHYIU IDקרנות נאמנות2.69%15.7 מיליון ₪
PIMCO HIGH YIELD BOקרנות נאמנות1.97%11.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (357) ←

רכיב החוב — 47.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.54%
כיסוי 55% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.33 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (29% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג46.0%
ממשלתי (RF)24.7%
BB ומטה11.2%
BBB11.2%
A4.0%
AA2.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל השתלמות משולב סחיר
הראל השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.54%6.3%57.7%583 מיליון ₪
מיטב השתלמות משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.52%—98.3%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות משולב סחירמור גמל ופנסיה0.65%—48.7%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות משולב סחיראנליסט קופות גמל0.62%2.7%46.9%621 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.58%—99.9%272 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות משולב סחירכלל פנסיה וגמל——52.5%247 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—51.4%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%—64.8%95 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.52%—57.2%91 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל השתלמות משולב סחיר?

כ-58% מהכסף בהראל השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 29% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהראל השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-112% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-92% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.54% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1034
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.