בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט השתלמות משולב סחיר

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8779

השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט השתלמות משולב סחיר?

בקצרה: אנליסט השתלמות משולב סחיר הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-47% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-110% לשווקים בחו"ל וכ-97% למטבע זר. כ-65% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 621.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
46.9%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 47.7% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')נמוך מ-59% מסלולי ההשתלמות
109.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 111.5% באוגוסט 2026 (+1.8 נק')גבוה מ-95% מסלולי ההשתלמות
621 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 584 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-58% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
96.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 97.6% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')
4.24%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-63% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-1.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
2.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.6% · מדד שארפ 0.01.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 621.3 מיליון ₪ ב־58 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח64.9%
מניות26.8%
מזומנים8.5%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 20.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 46.9%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח64.9%403.5 מיליון ₪
מניות26.8%166.3 מיליון ₪
מזומנים8.5%53.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.2%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות26.5%
סך המניות שנקנו בפועל26.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)46.9%

26.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 20.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 46.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

109.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 8.6%
חו"ל 91%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 91.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

96.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי91.1%
אירו5.7%
שקל3.3%

96.7% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

חומרה ומחשוב0.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
T 3 7/8 08/15/33אג"ח ממשלתי11.07%68.8 מיליון ₪
T 2 7/8 08/15/28אג"ח ממשלתי6.94%43.1 מיליון ₪
Invesco QQQ trust NAS1קרנות סל6.36%39.5 מיליון ₪
T 0.625 15/05/2030אג"ח ממשלתי5.34%33.2 מיליון ₪
T 4 1/4 05/15/35אג"ח ממשלתי4.62%28.7 מיליון ₪
Spdr s&p 500 etf trustקרנות סל4.62%28.7 מיליון ₪
Vanguard S&P 500 etfקרנות סל4.57%28.4 מיליון ₪
Ishares core s&p 500 etfקרנות סל4.54%28.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (58) ←

רכיב החוב — 64.9% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.24%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.94 שנים
דירוג ממוצע
AA
כיסוי 100% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA75.6%
A21.0%
BBB3.3%
ללא דירוג0.1%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט השתלמות משולב סחיר
אנליסט השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.62%2.7%46.9%621 מיליון ₪
מיטב השתלמות משולב סחירמיטב גמל ופנסיה0.52%—98.3%3.1 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות משולב סחירמור גמל ופנסיה0.65%—48.7%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות משולב סחירהראל פנסיה וגמל0.54%6.3%57.7%583 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיראלטשולר שחם גמל ופנסיה0.58%—99.9%272 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות משולב סחירכלל פנסיה וגמל——52.5%247 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות משולב סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—51.4%124 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות משולב סחירמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.56%—64.8%95 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות משולב סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.52%—57.2%91 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט השתלמות משולב סחיר?

כ-47% מהכסף באנליסט השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 27% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף באנליסט השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?

כ-110% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-97% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט השתלמות משולב סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -1.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 2.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8779
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.