הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב השתלמות משולב סחיר
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15355
השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב השתלמות משולב סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 27.7% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 70.6% | 2.2 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 23.0% | 700.7 מיליון ₪ |
| מזומנים | 4.4% | 133.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 2.1% | 63.3 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 37.3% | 1.1 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 33.2% | 1.0 מיליארד ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 22.0% | 672.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.4% | 133.3 מיליון ₪ |
| אופציות | 2.1% | 62.7 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.9% | 28.4 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 1.6 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 661 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
70.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 27.7%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
1.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
6.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
2.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| הראל סל (4A) תא 125 | קרנות סל | 6.87% | 209.6 מיליון ₪ |
| קסם 4A) ETF) תא 125 | קרנות סל | 6.39% | 195.0 מיליון ₪ |
| אי.בי.אי סל (A4) תא | קרנות סל | 5.99% | 182.7 מיליון ₪ |
| מגדל ETF (A4) תא 125 | קרנות סל | 5.35% | 163.2 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 317 | אג"ח ממשלתי | 5.30% | 161.7 מיליון ₪ |
| מור סל (4A) תא-125 | קרנות סל | 5.00% | 152.5 מיליון ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 4.07% | 124.3 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 3.86% | 117.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 23.0% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.52% | — | 98.3% | 3.1 מיליארד ₪ | |
| מור השתלמות משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.65% | — | 48.7% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות משולב סחיר | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 2.7% | 46.9% | 621 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.54% | 6.3% | 57.7% | 583 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.58% | — | 99.9% | 272 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות משולב סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 52.5% | 247 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.55% | — | 51.4% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.56% | — | 64.8% | 95 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.52% | — | 57.2% | 91 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב השתלמות משולב סחיר?
כ-98% מהכסף במיטב השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 71% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות משולב סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.52% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15355
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.