הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל השתלמות משולב סחיר
כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15426
השתלמות משולב (מעורב) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל השתלמות משולב סחיר?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 51.4% | 127.3 מיליון ₪ |
| אג"ח | 42.9% | 106.0 מיליון ₪ |
| מזומנים | 5.3% | 13.0 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.2% | 466 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.1% | 370 אלף ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 0.1% | 319 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 47.8% | 118.2 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 25.8% | 63.9 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 16.9% | 41.9 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 3.7% | 9.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.4% | 8.5 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.8% | 4.5 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 380 אלף ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.1% | 370 אלף ₪ |
| קרנות השקעה | 0.1% | 319 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 196 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 87 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (51.4%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (52.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
5.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 9.1% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
5.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 9.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 4.59% | 11.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 4.55% | 11.3 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 3.41% | 8.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 3.08% | 7.6 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 2.83% | 7.0 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 2.38% | 5.9 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.35% | 5.8 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 2.34% | 5.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 42.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל השתלמות משולב סחיר (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | — | — | 52.5% | 247 מיליון ₪ | |
| מיטב השתלמות משולב סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.52% | — | 98.3% | 3.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות משולב סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.65% | — | 48.7% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות משולב סחיר | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 2.7% | 46.9% | 621 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות משולב סחיר | הראל פנסיה וגמל | 0.54% | 6.3% | 57.7% | 583 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות משולב סחיר | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.58% | — | 99.9% | 272 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות משולב סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.55% | — | 51.4% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות משולב סחיר | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.56% | — | 64.8% | 95 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות משולב סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.52% | — | 57.2% | 91 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל השתלמות משולב סחיר?
כ-52% מהכסף בכלל השתלמות משולב סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף בכלל השתלמות משולב סחיר מושקע בחו"ל?
כ-5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל השתלמות משולב סחיר?
התשואה מתחילת השנה היא 8.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15426
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.