הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס השתלמות מניות
הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 968
השתלמות מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס השתלמות מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 11.4% · מדד שארפ 1.03.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 38.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 60.9% | 4.0 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 28.7% | 1.9 מיליארד ₪ |
| אג"ח | 8.1% | 538.1 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.7% | 116.0 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.5% | 35.2 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 753 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 41.2% | 2.7 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 28.7% | 1.9 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 18.5% | 1.2 מיליארד ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 4.7% | 309.2 מיליון ₪ |
| אופציות | 2.9% | 191.9 מיליון ₪ |
| הלוואות | 2.3% | 151.7 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.7% | 116.0 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.3% | 84.5 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 1.0% | 63.1 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 2.4 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 753 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
60.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 38.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
70.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 36.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
27.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 36.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.10% | 205.2 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.86% | 189.5 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 2.45% | 162.4 מיליון ₪ |
| Amundi Core S&P 500 Swap | קרנות סל | 2.29% | 151.8 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 2.20% | 146.0 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 2.19% | 145.1 מיליון ₪ |
| Teva Pharmaceutical Industries | מניות | 2.09% | 138.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 417 | אג"ח ממשלתי | 1.86% | 123.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 8.1% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס השתלמות מניות (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | 20.5% | 98.8% | 6.6 מיליארד ₪ | |
| אנליסט השתלמות מניות | אנליסט קופות גמל | 0.63% | 19.4% | 99.9% | 17.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות מניות | מור גמל ופנסיה | 0.71% | 21.2% | 100.2% | 14.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות השתלמות מניות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.67% | 18.9% | 99.5% | 13.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.55% | 21.0% | 96.7% | 7.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.68% | 18.2% | 96.9% | 6.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות מסלול מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.53% | 20.2% | 99.1% | 4.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.53% | 21.3% | 100.0% | 4.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות מניות | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.49% | 20.6% | 99.2% | 4.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס השתלמות מניות?
כ-99% מהכסף בהפניקס השתלמות מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 61% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס השתלמות מניות מושקע בחו"ל?
כ-70% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-27% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס השתלמות מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.58% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 968
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.