הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל השתלמות מניות
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 869
השתלמות מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל השתלמות מניות?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 11.4% · מדד שארפ 1.05.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 33.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 99.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 65.9% | 2.7 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 22.5% | 911.9 מיליון ₪ |
| אג"ח | 8.9% | 360.3 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 1.8% | 70.9 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.0% | 39.3 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 43.3% | 1.8 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 22.5% | 911.9 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 22.4% | 908.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 8.8% | 357.9 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 1.8% | 70.9 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.9% | 36.8 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.1% | 4.4 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 2.8 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 0.1% | 2.4 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 1.8 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
65.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 33.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 99.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
57.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 33.2% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
24.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 38.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.91% | 158.5 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.40% | 137.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.97% | 120.1 מיליון ₪ |
| JPMORGAN CHASE BANK | מזומנים ושווי מזומנים | 2.90% | 117.3 מיליון ₪ |
| LYXOR CORE EURSTX 600 DR | קרנות סל | 1.99% | 80.4 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 1.79% | 72.7 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 1.71% | 69.3 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.68% | 68.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 8.9% מהמסלול
משקל נמוך במסלול זהפילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל השתלמות מניות (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.49% | 20.6% | 99.2% | 4.0 מיליארד ₪ | |
| אנליסט השתלמות מניות | אנליסט קופות גמל | 0.63% | 19.4% | 99.9% | 17.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות מניות | מור גמל ופנסיה | 0.71% | 21.2% | 100.2% | 14.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות השתלמות מניות | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.67% | 18.9% | 99.5% | 13.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות מניות | מיטב גמל ופנסיה | 0.55% | 21.0% | 96.7% | 7.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות מניות | הפניקס פנסיה וגמל | 0.58% | 20.5% | 98.8% | 6.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות מניות | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.68% | 18.2% | 96.9% | 6.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות מסלול מניות | הראל פנסיה וגמל | 0.53% | 20.2% | 99.1% | 4.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות מניות | כלל פנסיה וגמל | 0.53% | 21.3% | 100.0% | 4.4 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל השתלמות מניות?
כ-99% מהכסף במגדל השתלמות מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 66% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל השתלמות מניות מושקע בחו"ל?
כ-58% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל השתלמות מניות?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.49% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 869
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.