בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב השתלמות מניות

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 883

השתלמות מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב השתלמות מניות?

בקצרה: מיטב השתלמות מניות הוא מסלול מנייתי: כ-97% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-69% לשווקים בחו"ל וכ-26% למטבע זר. כ-11% מושקע באג"ח. כ-8% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 7.7 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
96.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 96.2% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')גבוה מ-69% מסלולי ההשתלמות
68.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 68.8% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-68% מסלולי ההשתלמות
7.7 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 8.6 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-88% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
26.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 29.1% באוגוסט 2026 (+3.0 נק')
91.9%נכסים סחיריםלא סחיר 8.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.55%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-64% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
21.0%
ממוצע שנתי, 5 שנים
12.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.6% · מדד שארפ 1.07.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 7.7 מיליארד ₪ ב־893 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 8.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות73.5%
מזומנים10.9%
אג"ח10.8%
נגזרים2.5%
השקעות אלטרנטיביות2.2%
מוצרים מובנים0.1%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 23.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 96.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות73.5%5.7 מיליארד ₪
מזומנים10.9%835.7 מיליון ₪
אג"ח10.8%834.5 מיליון ₪
נגזרים2.5%192.7 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות2.2%171.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.1%4.2 מיליון ₪
אחר<0.05%1.4 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות37.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות35.7%
סך המניות שנקנו בפועל73.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)96.7%

73.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 23.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 96.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

68.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 55%
חו"ל 45%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 44.7% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

26.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל50.7%
דולר אמריקאי42.7%
אירו3.4%
ין יפני1.0%
ליש"ט0.9%
אחר0.5%

לפני גידור, 48.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים7.4%
מוליכים למחצה4.9%
נדל"ן מניב בישראל3.1%
ביטחוניות2.3%
אנרגיה מתחדשת2.2%
תוכנה ואינטרנט2.1%
פארמה1.8%
אנרגיה1.5%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מזרחימזומנים ושווי מזומנים8.35%642.7 מיליון ₪
Vanguard S&P 500 ETFקרנות סל3.51%270.1 מיליון ₪
הלוואות עמיתים אמן 151הלוואות2.98%229.3 מיליון ₪
לאומימניות2.87%221.2 מיליון ₪
INVESCO NASDAQ 100 ETFקרנות סל2.73%209.8 מיליון ₪
Amundi MSCI Emerging Markets II ETFקרנות סל2.19%168.2 מיליון ₪
פועליםמניות2.14%164.5 מיליון ₪
SPDR S&P 500 ETF Trustקרנות סל2.01%154.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (893) ←

רכיב החוב — 10.8% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.35%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
2.33 שנים
דירוג ממוצע
AA+
כיסוי 66% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA62.9%
ממשלתי (RF)23.9%
ללא דירוג9.8%
BBB3.4%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 8.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.86%
כיסוי 37% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
2.55 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (37%)

הלוואות 3.0% קרנות השקעה 2.2% אופציות 1.6% נגזרים אחרים 0.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב השתלמות מניות
מיטב השתלמות מניות (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.55%21.0%96.7%7.7 מיליארד ₪
אנליסט השתלמות מניותאנליסט קופות גמל0.63%19.4%99.9%17.4 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות מניותמור גמל ופנסיה0.71%21.2%100.2%14.3 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%18.9%99.5%13.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%20.5%98.8%6.6 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.68%18.2%96.9%6.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מסלול מניותהראל פנסיה וגמל0.53%20.2%99.1%4.6 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות מניותכלל פנסיה וגמל0.53%21.3%100.0%4.4 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.49%20.6%99.2%4.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב השתלמות מניות?

כ-97% מהכסף במיטב השתלמות מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 73% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב השתלמות מניות מושקע בחו"ל?

כ-69% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-26% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.55% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 21.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
883
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.