בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור השתלמות מניות

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 12536

השתלמות מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור השתלמות מניות?

בקצרה: מור השתלמות מניות הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-70% לשווקים בחו"ל וכ-26% למטבע זר. כ-31% מושקע באג"ח. כ-8% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 14.3 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
100.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 100.5% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')גבוה מ-98% מסלולי ההשתלמות
69.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 71.2% באוגוסט 2026 (+1.5 נק')גבוה מ-70% מסלולי ההשתלמות
14.3 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 14.8 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-91% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
26.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 26.2% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
91.8%נכסים סחיריםלא סחיר 8.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.71%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-98% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
13.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
21.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
12.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 10.4% · מדד שארפ 1.20.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 14.3 מיליארד ₪ ב־517 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 8.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות39.7%
אג"ח30.5%
מזומנים24.6%
השקעות אלטרנטיביות3.9%
נגזרים1.2%
אחר0.1%
נדל"ן0.1%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 60.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות39.7%5.7 מיליארד ₪
אג"ח30.5%4.4 מיליארד ₪
מזומנים24.6%3.5 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות3.9%555.5 מיליון ₪
נגזרים1.2%165.9 מיליון ₪
אחר0.1%15.3 מיליון ₪
נדל"ן0.1%8.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים<0.05%440 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות39.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.7%
סך המניות שנקנו בפועל39.7%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.2%

39.7% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 60.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

69.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 90%
חו"ל 10.1%
לא מסווג 0.1%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

26.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל73.1%
דולר אמריקאי22.0%
אירו2.6%
ין יפני0.9%
ליש"ט0.3%
אחר0.2%

26.1% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים6.9%
ביטוח3.6%
נדל"ן מניב בישראל2.9%
אנרגיה מתחדשת2.8%
ביטחוניות2.3%
אנרגיה2.2%
בנייה2.0%
תוכנה ואינטרנט1.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.21%1.0 מיליארד ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.58%656.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.99%428.2 מיליון ₪
ממשל משתנה 1130אג"ח ממשלתי2.98%426.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 0327אג"ח ממשלתי2.96%423.2 מיליון ₪
מ.ק.מ 317אג"ח ממשלתי2.81%402.5 מיליון ₪
לאומימניות2.63%376.0 מיליון ₪
פועליםמניות2.25%322.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (517) ←

רכיב החוב — 30.5% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.53%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.27 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (15% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג85.4%
AAA9.0%
A2.8%
AA2.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 8.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.37%
כיסוי 21% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.50 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (4%)

קרנות השקעה 3.9% מניות 1.5% ניירות ערך מסחריים 1.5% נגזרים אחרים 0.8%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור השתלמות מניות
מור השתלמות מניות (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.71%21.2%100.2%14.3 מיליארד ₪
אנליסט השתלמות מניותאנליסט קופות גמל0.63%19.4%99.9%17.4 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%18.9%99.5%13.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב השתלמות מניותמיטב גמל ופנסיה0.55%21.0%96.7%7.7 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%20.5%98.8%6.6 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.68%18.2%96.9%6.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מסלול מניותהראל פנסיה וגמל0.53%20.2%99.1%4.6 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות מניותכלל פנסיה וגמל0.53%21.3%100.0%4.4 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מניותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.49%20.6%99.2%4.0 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור השתלמות מניות?

כ-100% מהכסף במור השתלמות מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 40% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור השתלמות מניות מושקע בחו"ל?

כ-70% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-26% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.71% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 13.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 21.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12536
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.