בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל השתלמות אג"ח סחיר

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15301

השתלמות אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל השתלמות אג"ח סחיר?

בקצרה: הראל השתלמות אג"ח סחיר הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-11% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-1% למטבע זר. כ-92% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 132.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-92% מסלולי ההשתלמות
11.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 11.9% באוגוסט 2026 (+0.9 נק')נמוך מ-77% מסלולי ההשתלמות
133 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 135 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-83% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
1.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.63%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 88% מרכיב החוב
99.9%נכסים סחיריםלא סחיר 0.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.50%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-86% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.3%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 132.7 מיליון ₪ ב־320 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח92.0%
מזומנים7.1%
מוצרים מובנים0.8%
נגזרים0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח92.0%122.0 מיליון ₪
מזומנים7.1%9.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.8%1.1 מיליון ₪
נגזרים0.2%283 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

11.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 91%
חו"ל 9.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 9.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

1.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל88.6%
דולר אמריקאי9.8%
אירו1.4%

לפני גידור, 11.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים6.67%8.9 מיליון ₪
קסם תל בונד מאגרקרנות סל2.52%3.3 מיליון ₪
תכלית סל תל בונד מאגרקרנות סל2.30%3.0 מיליון ₪
מגדל MTF סל תל בונד-מאגרקרנות סל2.20%2.9 מיליון ₪
עזריאלי אגח טאג"ח קונצרני1.72%2.3 מיליון ₪
MZRHIT 5.8367 04/15/36אג"ח קונצרני1.51%2.0 מיליון ₪
לאומי התח נד 405אג"ח קונצרני1.50%2.0 מיליון ₪
LUMIIT 5.7398 09/09/36אג"ח קונצרני1.36%1.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (320) ←

רכיב החוב — 92.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.63%
כיסוי 88% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.60 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 85% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA44.2%
A20.1%
ללא דירוג14.3%
BBB8.0%
AAA6.9%
BB ומטה5.6%
ממשלתי (RF)0.9%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל השתלמות אג"ח סחיר
הראל השתלמות אג"ח סחיר (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.50%—0.0%133 מיליון ₪
הפניקס השתלמות אג"ח סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—0.5%51 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות אג"ח סחירמור גמל ופנסיה0.67%—1.7%49 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות אג"ח סחירמיטב גמל ופנסיה0.57%—0.0%25 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל——0.2%24 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל השתלמות אג"ח סחיר?

כ-0% מהכסף בהראל השתלמות אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל השתלמות אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?

כ-11% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-1% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות אג"ח סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.50% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.3%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15301
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.