בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור השתלמות אג"ח סחיר

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15237

השתלמות אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור השתלמות אג"ח סחיר?

בקצרה: מור השתלמות אג"ח סחיר הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-8% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 48.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
1.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-80% מסלולי ההשתלמות
8.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 8.8% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')נמוך מ-79% מסלולי ההשתלמות
49 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 50 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-92% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
5.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 5.2% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')
4.30%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.9%נכסים סחיריםלא סחיר 0.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-80% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.5%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 48.7 מיליון ₪ ב־458 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח94.2%
מזומנים4.0%
מניות1.7%
נגזרים0.3%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח94.2%45.8 מיליון ₪
מזומנים4.0%2.0 מיליון ₪
מניות1.7%817 אלף ₪
נגזרים0.3%162 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

8.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 95%
חו"ל 4.6%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 4.6% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

5.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל92.8%
דולר אמריקאי4.7%
אירו2.1%
ליש"ט0.0%

6.8% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנייה0.6%
מסחר0.3%
ביטחוניות0.2%
אנרגיה מתחדשת0.2%
אנרגיה0.1%
שרותים0.1%
תוכנה ואינטרנט0.1%
נדל"ן מניב בישראל0.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.56%1.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.99%1.5 מיליון ₪
דוראל אגח גאג"ח קונצרני2.02%981 אלף ₪
אוריון נכס אגחאאג"ח קונצרני1.76%856 אלף ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי1.65%805 אלף ₪
ישפרו אגח דאג"ח קונצרני1.48%722 אלף ₪
קוהאן אגח אאג"ח קונצרני1.32%640 אלף ₪
מגה אור אגח יאאג"ח קונצרני1.26%615 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (458) ←

רכיב החוב — 94.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.30%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.73 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 71% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג28.9%
A26.3%
AA24.8%
AAA10.7%
BBB7.5%
BB ומטה1.9%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור השתלמות אג"ח סחיר
מור השתלמות אג"ח סחיר (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.67%—1.7%49 מיליון ₪
הראל השתלמות אג"ח סחירהראל פנסיה וגמל0.50%—0.0%133 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אג"ח סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—0.5%51 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות אג"ח סחירמיטב גמל ופנסיה0.57%—0.0%25 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל——0.2%24 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור השתלמות אג"ח סחיר?

כ-2% מהכסף במור השתלמות אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור השתלמות אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?

כ-8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות אג"ח סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15237
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.