בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב השתלמות אג"ח סחיר

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15353

השתלמות אג"ח סחיר רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב השתלמות אג"ח סחיר?

בקצרה: מיטב השתלמות אג"ח סחיר הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-94% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-98% למטבע זר. כ-94% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 24.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-92% מסלולי ההשתלמות
94.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 94.6% באוגוסט 2026 (+0.6 נק')גבוה מ-75% מסלולי ההשתלמות
25 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 23 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-95% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
98.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 96.0% באוגוסט 2026 (-2.0 נק')
4.70%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 50% מרכיב החוב
98.8%נכסים סחיריםלא סחיר 1.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-57% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
-5.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 24.7 מיליון ₪ ב־130 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח94.2%
מזומנים4.7%
נגזרים1.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח94.2%23.3 מיליון ₪
מזומנים4.7%1.2 מיליון ₪
נגזרים1.2%286 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

94.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 5.8%
חו"ל 94%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 94.2% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

98.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי89.6%
אירו8.8%
שקל0.4%
ליש"ט0.0%

98.4% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
USA, Notes 2.375% 31mar2029, USDאג"ח ממשלתי23.70%5.9 מיליון ₪
Xtrackers USD Corporate Bonds UCITS ETFקרנות סל7.39%1.8 מיליון ₪
SPDR Bloomberg SASB U.S. Corporate ESG UCITSקרנות סל7.36%1.8 מיליון ₪
SCHRODER INTL Sקרנות נאמנות2.66%658 אלף ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים2.58%638 אלף ₪
MAN GLG GLO INVקרנות נאמנות2.52%622 אלף ₪
INVESCO-GL.INV.קרנות נאמנות2.49%616 אלף ₪
UBAM GLOB HIGHקרנות נאמנות1.63%402 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (130) ←

רכיב החוב — 94.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.70%
כיסוי 50% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.15 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (44% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג55.7%
AA25.2%
A7.1%
BBB6.6%
BB ומטה5.4%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב השתלמות אג"ח סחיר
מיטב השתלמות אג"ח סחיר (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.57%—0.0%25 מיליון ₪
הראל השתלמות אג"ח סחירהראל פנסיה וגמל0.50%—0.0%133 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אג"ח סחירהפניקס פנסיה וגמל0.55%—0.5%51 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות אג"ח סחירמור גמל ופנסיה0.67%—1.7%49 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אג"ח סחירכלל פנסיה וגמל——0.2%24 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב השתלמות אג"ח סחיר?

כ-0% מהכסף במיטב השתלמות אג"ח סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במיטב השתלמות אג"ח סחיר מושקע בחו"ל?

כ-94% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-98% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות אג"ח סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא -5.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15353
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.