בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור השתלמות- כספי (שקלי)

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 8705

השתלמות כספי / שקלי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור השתלמות- כספי (שקלי)?

בקצרה: מור השתלמות- כספי (שקלי) הוא מסלול כמעט בלי מניות, בלי חשיפה לשווקים בחו"ל ולמטבע זר. כ-95% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 119.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-92% מסלולי ההשתלמות
0.0%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמינמוך מ-95% מסלולי ההשתלמות
119 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 112 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-85% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
0.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי
3.29%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
99.8%נכסים סחיריםלא סחיר 0.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.68%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-85% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
3.3%

תנודתיות (סטיית תקן) 0.5% · מדד שארפ -0.07.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 119.3 מיליון ₪ ב־21 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח95.5%
מזומנים4.4%
אחר0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח95.5%113.9 מיליון ₪
מזומנים4.4%5.2 מיליון ₪
אחר0.2%186 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

0.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 100%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

0.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל100.0%
דולר אמריקאי0.0%

0.0% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי23.12%27.6 מיליון ₪
מ.ק.מ. 916אג"ח ממשלתי21.08%25.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי18.96%22.6 מיליון ₪
מ.ק.מ 317אג"ח ממשלתי9.85%11.7 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1016אג"ח ממשלתי9.75%11.6 מיליון ₪
ממשל שקלית 0927אג"ח ממשלתי8.84%10.6 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.25%5.1 מיליון ₪
מ.ק.מ. 117אג"ח ממשלתי1.80%2.2 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (21) ←

רכיב החוב — 95.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.29%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.49 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג97.8%
AA2.0%
A0.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור השתלמות- כספי (שקלי)
מור השתלמות- כספי (שקלי) (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.68%4.2%0.0%119 מיליון ₪
הפניקס השתלמות כספי (שקלי)הפניקס פנסיה וגמל0.60%4.5%0.0%248 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות כספי (שקלי)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%4.8%0.0%245 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות כספי (שקלי)מיטב גמל ופנסיה0.52%4.5%0.0%216 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות כספי (שקלי)כלל פנסיה וגמל0.52%4.9%0.0%210 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות כספי (שקלי)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.50%4.5%0.0%178 מיליון ₪השוואה ←
מנורה השתלמות כספי (שקלי)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.51%4.3%0.0%169 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות מסלול כספי (שקלי)הראל פנסיה וגמל0.50%4.4%0.0%135 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות כספי (שקלי)אנליסט קופות גמל0.58%4.4%0.0%105 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור השתלמות- כספי (שקלי)?

כ-0% מהכסף במור השתלמות- כספי (שקלי) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור השתלמות- כספי (שקלי) מושקע בחו"ל?

כ-0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-0% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות- כספי (שקלי)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
8705
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.