בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה השתלמות מניות

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1256

השתלמות מניות רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה השתלמות מניות?

בקצרה: מנורה השתלמות מניות הוא מסלול מנייתי: כ-98% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-65% לשווקים בחו"ל וכ-24% למטבע זר. המסלול מנהל 2.9 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
98.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמיגבוה מ-75% מסלולי ההשתלמות
65.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 63.9% באוגוסט 2026 (-1.3 נק')גבוה מ-65% מסלולי ההשתלמות
2.9 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 3.2 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-76% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
23.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 21.5% באוגוסט 2026 (-2.1 נק')
98.1%נכסים סחיריםלא סחיר 1.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.49%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-91% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
20.7%
ממוצע שנתי, 5 שנים
11.9%

תנודתיות (סטיית תקן) 11.8% · מדד שארפ 1.04.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.9 מיליארד ₪ ב־581 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות76.1%
מזומנים21.9%
נגזרים1.5%
אג"ח0.3%
השקעות אלטרנטיביות0.1%
אחר0.0%
קרנות — סיווג לא זוהה0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 22.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.3%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות76.1%2.2 מיליארד ₪
מזומנים21.9%629.8 מיליון ₪
נגזרים1.5%44.4 מיליון ₪
אג"ח0.3%8.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.1%2.9 מיליון ₪
אחר<0.05%992 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%468 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות61.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות14.2%
סך המניות שנקנו בפועל76.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)98.3%

76.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 22.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

65.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 57%
חו"ל 43%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 43.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

23.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל52.3%
דולר אמריקאי38.8%
אירו3.7%
ין יפני2.3%
ליש"ט0.7%
אחר0.9%

לפני גידור, 46.4% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה10.6%
בנקים6.8%
תוכנה ואינטרנט4.4%
חומרה ומחשוב3.5%
נדל"ן מניב בישראל3.0%
פארמה3.0%
ביטוח2.7%
בנייה2.7%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים7.14%205.4 מיליון ₪
NVDA US NVIDIA Corpמניות2.34%67.2 מיליון ₪
AAPL US- Apple Incמניות2.33%67.1 מיליון ₪
לאומימניות2.13%61.2 מיליון ₪
פועליםמניות2.11%60.6 מיליון ₪
טאוארמניות1.94%55.9 מיליון ₪
GOOGL US Alphabet Incמניות1.86%53.5 מיליון ₪
Teva US-Teva Pharmacuticalמניות1.60%45.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (581) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה השתלמות מניות
מנורה השתלמות מניות (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.49%20.7%98.3%2.9 מיליארד ₪
אנליסט השתלמות מניותאנליסט קופות גמל0.63%19.4%99.9%17.4 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות מניותמור גמל ופנסיה0.71%21.2%100.2%14.3 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות מניותילין לפידות ניהול קופות גמל0.67%18.9%99.5%13.0 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב השתלמות מניותמיטב גמל ופנסיה0.55%21.0%96.7%7.7 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניותהפניקס פנסיה וגמל0.58%20.5%98.8%6.6 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות מניותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.68%18.2%96.9%6.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מסלול מניותהראל פנסיה וגמל0.53%20.2%99.1%4.6 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות מניותכלל פנסיה וגמל0.53%21.3%100.0%4.4 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה השתלמות מניות?

כ-98% מהכסף במנורה השתלמות מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 76% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה השתלמות מניות מושקע בחו"ל?

כ-65% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה השתלמות מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.49% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 11.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 20.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1256
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.