בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9662

השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות?

בקצרה: מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-28% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-16% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח. כ-37% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 1.5 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
0.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 0.2% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')נמוך מ-83% מסלולי ההשתלמות
28.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 28.9% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')נמוך מ-62% מסלולי ההשתלמות
1.5 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 1.5 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-69% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
16.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 15.3% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')
3.12%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 91% מרכיב החוב62.9%נכסים סחיריםלא סחיר 37.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-63% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.6%
ממוצע שנתי, 5 שנים
2.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.4% · מדד שארפ -0.02.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 1.5 מיליארד ₪ ב־1,874 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 37.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח71.5%
השקעות אלטרנטיביות22.0%
מזומנים3.0%
מוצרים מובנים1.3%
נגזרים1.1%
מניות0.7%
נדל"ן0.4%
אחר0.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח71.5%1.1 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות22.0%330.6 מיליון ₪
מזומנים3.0%44.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.3%19.3 מיליון ₪
נגזרים1.1%15.8 מיליון ₪
מניות0.7%10.0 מיליון ₪
נדל"ן0.4%6.5 מיליון ₪
אחר0.1%811 אלף ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%59 ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

28.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 71%
חו"ל 29%
לא מסווג 0.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 28.9% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

16.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל65.8%
דולר אמריקאי25.8%
אירו5.5%
ליש"ט1.5%
CAD0.2%
אחר0.1%

לפני גידור, 33.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

השקעות בהייטק0.3%
נדל"ן מניב בישראל0.1%
אנרגיה0.1%
נדל"ן ייזום וניהול0.1%
מכשור רפואי0.0%
בנייה0.0%
מתכת ומוצרי בניה0.0%
השקעה ואחזקות0.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי5.29%79.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי4.34%65.2 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי3.33%50.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי2.63%39.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 0431אג"ח ממשלתי2.50%37.5 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.28%34.3 מיליון ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי1.70%25.6 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות1.40%21.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,874) ←

רכיב החוב — 71.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.12%
כיסוי 91% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.44 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (41% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)46.1%
AA14.8%
ללא דירוג13.4%
A11.1%
AAA7.0%
BBB4.3%
BB ומטה3.4%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 37.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.47%
כיסוי 34% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.58 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (30%)

קרנות השקעה 22.0% הלוואות 11.3% נגזרים אחרים 1.2% מוצרים מובנים 1.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות
מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.62%4.6%0.1%1.5 מיליארד ₪
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.70%7.4%24.9%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.57%9.3%24.4%3.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%6.8%18.8%3.7 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.63%6.8%12.5%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.55%5.7%14.8%2.6 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.68%8.4%27.1%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.50%8.2%21.8%532 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.51%8.4%21.8%502 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות?

כ-0% מהכסף במנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות מושקע בחו"ל?

כ-28% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-16% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9662
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.