הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 12956
השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.1% · מדד שארפ 1.18.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 14.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 27.1%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 63.3% | 957.2 מיליון ₪ |
| מניות | 12.2% | 184.7 מיליון ₪ |
| מזומנים | 12.1% | 182.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 9.9% | 150.0 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 1.3% | 19.3 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.7% | 10.0 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.5% | 7.1 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 547 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 33.6% | 507.4 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 25.6% | 387.3 מיליון ₪ |
| מניות | 11.9% | 180.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.5% | 158.3 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 9.9% | 150.0 מיליון ₪ |
| הלוואות | 3.7% | 56.5 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.6% | 24.2 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 1.3% | 19.3 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 8.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.5% | 7.1 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.4% | 6.1 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.2% | 2.7 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 1.8 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 1.7 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 547 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
12.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 14.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 27.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
34.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 17.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
17.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 23.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 6.02% | 91.0 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 4.38% | 66.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 3.85% | 58.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 3.65% | 55.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.51% | 53.1 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0928 | אג"ח ממשלתי | 1.67% | 25.3 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.67% | 25.2 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | פיקדונות | 1.60% | 24.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 63.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 19.6% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 9.9% הלוואות 3.7% אג"ח קונצרני 2.0% זכויות מקרקעין 1.3%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.68% | 8.4% | 27.1% | 1.5 מיליארד ₪ | |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.70% | 7.4% | 24.9% | 4.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | 0.57% | 9.3% | 24.4% | 3.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.70% | 6.8% | 18.8% | 3.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.63% | 6.8% | 12.5% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 5.7% | 14.8% | 2.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.62% | 4.6% | 0.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.50% | 8.2% | 21.8% | 532 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | 0.51% | 8.4% | 21.8% | 502 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-27% מהכסף במור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 12% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-34% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 12956
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.