בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1100

השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-12% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-31% לשווקים בחו"ל וכ-16% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח. כ-31% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 2.8 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
12.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 12.8% באוגוסט 2026 (+0.4 נק')נמוך מ-73% מסלולי ההשתלמות
30.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 32.1% באוגוסט 2026 (+1.5 נק')נמוך מ-60% מסלולי ההשתלמות
2.8 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 2.8 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-75% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
16.0%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 15.1% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')
3.59%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 99% מרכיב החוב68.6%נכסים סחיריםלא סחיר 31.4%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-68% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.8%
ממוצע שנתי, 3 שנים
6.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.0%

תנודתיות (סטיית תקן) 3.2% · מדד שארפ 0.54.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 2.8 מיליארד ₪ ב־3,456 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 31.4% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח71.7%
השקעות אלטרנטיביות13.0%
מזומנים7.4%
מניות7.0%
נגזרים0.7%
אחר0.2%
מוצרים מובנים0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.5% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 12.5%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח71.7%2.0 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות13.0%366.6 מיליון ₪
מזומנים7.4%209.2 מיליון ₪
מניות7.0%196.7 מיליון ₪
נגזרים0.7%18.5 מיליון ₪
אחר0.2%6.4 מיליון ₪
מוצרים מובנים<0.05%344 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות5.5%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות1.5%
סך המניות שנקנו בפועל7.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)12.5%

7.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.5%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 12.5%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

30.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 80%
חו"ל 20%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 20.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

16.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל73.4%
דולר אמריקאי18.3%
אירו6.0%
ליש"ט1.2%
ין יפני0.1%
אחר0.6%

לפני גידור, 26.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.6%
השקעה ואחזקות0.6%
אנרגיה מתחדשת0.5%
נדל"ן מניב בישראל0.4%
תקשורת ומדיה0.3%
בנייה0.3%
ריט (נדל"ן מניב)0.3%
מוליכים למחצה0.3%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות4.95%139.4 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 0529אג"ח ממשלתי3.72%104.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 0142אג"ח ממשלתי3.11%87.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי2.36%66.4 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי2.33%65.8 מיליון ₪
ממשל שקלי 1152אג"ח ממשלתי2.02%57.0 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים1.85%52.0 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי1.79%50.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (3,456) ←

רכיב החוב — 71.7% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.59%
כיסוי 99% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.25 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 52% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)27.9%
ללא דירוג20.5%
AAA19.4%
A13.3%
AA13.0%
BBB4.0%
BB ומטה2.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 31.4% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.12%
כיסוי 52% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.09 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (18%)

הלוואות 13.9% קרנות השקעה 13.0% אג"ח קונצרני 2.2% מניות 1.3%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.63%6.8%12.5%2.8 מיליארד ₪
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.70%7.4%24.9%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.57%9.3%24.4%3.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%6.8%18.8%3.7 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.55%5.7%14.8%2.6 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.68%8.4%27.1%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.62%4.6%0.1%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.50%8.2%21.8%532 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)כלל פנסיה וגמל0.51%8.4%21.8%502 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-12% מהכסף בהפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 7% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-31% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-16% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1100
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.