הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1038
השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 3.8% · מדד שארפ 0.63.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 17.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 24.9%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 75.3% | 3.3 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 13.3% | 574.9 מיליון ₪ |
| מניות | 7.3% | 316.2 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 2.9% | 125.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.0% | 42.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 13.8 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 46.4% | 2.0 מיליארד ₪ |
| אג"ח קונצרני | 26.8% | 1.2 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.3% | 444.9 מיליון ₪ |
| מניות | 6.6% | 286.0 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 3.0% | 130.0 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 2.9% | 125.6 מיליון ₪ |
| הלוואות | 1.8% | 76.9 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.0% | 42.7 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.5% | 19.9 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.3% | 11.0 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 10.2 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 10.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 3.8 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.1% | 2.8 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
7.3% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 17.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 24.9%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
30.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 8.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
15.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
13.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 5.22% | 226.0 מיליון ₪ |
| ממשלתית צמודה 1.10% 1028 | אג"ח ממשלתי | 3.30% | 143.1 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 3.30% | 142.9 מיליון ₪ |
| ממשלתית צמודה 1.6% 1033 | אג"ח ממשלתי | 3.25% | 140.8 מיליון ₪ |
| ממשלתית צמודה 0.5% 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.85% | 123.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 4.60% 8/29 | אג"ח ממשלתי | 2.70% | 116.9 מיליון ₪ |
| ממשלתית שקלית 0537 | אג"ח ממשלתי | 2.43% | 105.4 מיליון ₪ |
| ממשלתית צמודה 0726 | אג"ח ממשלתי | 2.36% | 102.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 75.3% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 9.1% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיאג"ח קונצרני 3.4% קרנות השקעה 2.9% הלוואות 1.8% מוצרים מובנים 0.5%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.70% | 7.4% | 24.9% | 4.3 מיליארד ₪ | |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | 0.57% | 9.3% | 24.4% | 3.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.70% | 6.8% | 18.8% | 3.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.63% | 6.8% | 12.5% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 5.7% | 14.8% | 2.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.68% | 8.4% | 27.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.62% | 4.6% | 0.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.50% | 8.2% | 21.8% | 532 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | 0.51% | 8.4% | 21.8% | 502 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-25% מהכסף בילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 7% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-30% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-15% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.70% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 7.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1038
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.