בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 12599

השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

בקצרה: כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) הוא מסלול סולידי ברובו: כ-22% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-34% לשווקים בחו"ל וכ-13% למטבע זר. כ-66% מושקע באג"ח. כ-17% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 501.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
21.8%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 20.6% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')נמוך מ-68% מסלולי ההשתלמות
34.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 34.3% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-56% מסלולי ההשתלמות
502 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 533 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-50% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
13.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 13.9% באוגוסט 2026 (+0.5 נק')
3.39%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 94% מרכיב החוב82.7%נכסים סחיריםלא סחיר 17.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.51%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-82% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
5.0%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
4.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 4.0% · מדד שארפ 0.68.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 501.8 מיליון ₪ ב־2,015 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 17.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח66.0%
מניות16.4%
השקעות אלטרנטיביות8.6%
מזומנים6.4%
מוצרים מובנים1.2%
נגזרים0.9%
נדל"ן0.4%
אחר0.3%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.8%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח66.0%331.0 מיליון ₪
מניות16.4%82.1 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות8.6%43.2 מיליון ₪
מזומנים6.4%31.9 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.2%5.9 מיליון ₪
נגזרים0.9%4.5 מיליון ₪
נדל"ן0.4%1.9 מיליון ₪
קרנות מטבע0.3%1.5 מיליון ₪
סחורות<0.05%64 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות9.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות6.9%
סך המניות שנקנו בפועל16.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)21.8%

16.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

34.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 70%
חו"ל 30%
לא מסווג 0.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.0% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

13.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל68.0%
דולר אמריקאי27.2%
אירו2.3%
ליש"ט1.1%
ין יפני0.3%
אחר0.2%

לפני גידור, 31.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים1.3%
מוליכים למחצה1.1%
אנרגיה מתחדשת0.9%
נדל"ן מניב בישראל0.8%
בנייה0.6%
תוכנה ואינטרנט0.5%
ביטחוניות0.5%
פארמה0.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי3.49%17.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי3.46%17.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי2.60%13.0 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.35%11.8 מיליון ₪
ממשל שקלית 1152אג"ח ממשלתי1.61%8.1 מיליון ₪
ממשל שקלית 0537אג"ח ממשלתי1.42%7.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.40%7.0 מיליון ₪
S&P500 EMINI FUT Sep26חוזים עתידיים1.37%6.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,015) ←

רכיב החוב — 66.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.39%
כיסוי 94% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.42 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 58% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)31.5%
AA21.0%
AAA13.8%
A12.5%
ללא דירוג10.8%
BBB6.0%
BB ומטה4.4%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 17.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.80%
כיסוי 36% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.24 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (22%)

קרנות השקעה 8.6% הלוואות 4.4% מניות 1.2% מוצרים מובנים 1.1%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל0.51%8.4%21.8%502 מיליון ₪
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.70%7.4%24.9%4.3 מיליארד ₪השוואה ←
מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מיטב גמל ופנסיה0.57%9.3%24.4%3.8 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)אלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%6.8%18.8%3.7 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הפניקס פנסיה וגמל0.63%6.8%12.5%2.8 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)הראל פנסיה וגמל0.55%5.7%14.8%2.6 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)מור גמל ופנסיה0.68%8.4%27.1%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניותמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.62%4.6%0.1%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניותאנליסט קופות גמל0.50%8.2%21.8%532 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

כ-22% מהכסף בכלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בכלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?

כ-34% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-13% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.51% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12599
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.