בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב השתלמות אג"ח ממשלות

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1387

השתלמות אג"ח ממשלתי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב השתלמות אג"ח ממשלות?

בקצרה: מיטב השתלמות אג"ח ממשלות הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-5% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-4% למטבע זר. כ-96% מושקע באג"ח. כ-5% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 191.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-92% מסלולי ההשתלמות
5.4%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 6.1% באוגוסט 2026 (+0.7 נק')נמוך מ-82% מסלולי ההשתלמות
191 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 186 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-75% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
3.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 3.9% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
2.97%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב94.8%נכסים סחיריםלא סחיר 5.2%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.62%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-63% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.3%
ממוצע שנתי, 3 שנים
4.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
2.9%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.8% · מדד שארפ 0.02.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 191.3 מיליון ₪ ב־391 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 5.2% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח96.0%
מזומנים3.2%
מוצרים מובנים0.6%
נגזרים0.2%
אחר0.0%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח96.0%183.6 מיליון ₪
מזומנים3.2%6.0 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.6%1.2 מיליון ₪
נגזרים0.2%445 אלף ₪
אחר<0.05%7 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

5.4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 99%
חו"ל 0.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 0.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

3.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל91.4%
דולר אמריקאי7.3%
אירו0.8%
ין יפני0.3%
ליש"ט0.0%

לפני גידור, 8.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשל צמודה 1131אג"ח ממשלתי18.58%35.5 מיליון ₪
ממשל שקלית 0829אג"ח ממשלתי12.09%23.1 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי9.23%17.6 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי6.34%12.1 מיליון ₪
הלוואות עמיתים אמן 151הלוואות3.84%7.3 מיליון ₪
מזרחימזומנים ושווי מזומנים3.62%6.9 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי3.50%6.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 0335אג"ח ממשלתי2.53%4.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (391) ←

רכיב החוב — 96.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.97%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.19 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (32% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)68.3%
AAA11.3%
AA11.1%
BBB9.0%
A0.1%
BB ומטה0.1%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 5.2% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.44%
כיסוי 96% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
2.98 שנים
דירוג ממוצע
AA+
כיסוי 96% מהרכיב

הלוואות 3.8% אג"ח קונצרני 1.1% נגזרים אחרים 0.2% נכסים אחרים 0.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב השתלמות אג"ח ממשלות
מיטב השתלמות אג"ח ממשלות (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.62%4.8%0.0%191 מיליון ₪
אלטשולר שחם השתלמות אג"ח ממשלותאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.70%4.9%0.0%208 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות אג"ח ממשלותמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.61%3.5%0.0%138 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות אג"ח ממשלותילין לפידות ניהול קופות גמל0.70%3.9%0.0%137 מיליון ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות אג"ח ממשלותאנליסט קופות גמל0.58%4.8%0.0%67 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב השתלמות אג"ח ממשלות?

כ-0% מהכסף במיטב השתלמות אג"ח ממשלות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במיטב השתלמות אג"ח ממשלות מושקע בחו"ל?

כ-5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-4% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות אג"ח ממשלות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.62% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.3%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1387
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.