הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13357
השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.2% · מדד שארפ 0.58.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 4.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.6%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 76.0% | 422.4 מיליון ₪ |
| מניות | 17.2% | 95.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 6.2% | 34.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.4% | 2.0 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.2% | 1.4 מיליון ₪ |
| אחר | 0.1% | 353 אלף ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | <0.05% | 22 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 36.6% | 203.5 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 34.7% | 193.0 מיליון ₪ |
| מניות | 14.1% | 78.2 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 6.2% | 34.4 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 5.9% | 32.6 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.9% | 10.5 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.4% | 2.2 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.2% | 1.4 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.1% | 353 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 177 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 71 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
17.2% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 4.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.6%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
21.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 17.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
16.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 18.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 5.19% | 28.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 4.26% | 23.7 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 3.27% | 18.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.58% | 14.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0431 | אג"ח ממשלתי | 2.45% | 13.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 2.24% | 12.5 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי טפחות בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 1.83% | 10.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 1.67% | 9.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 76.0% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.47% | 6.8% | 21.6% | 556 מיליון ₪ | |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | 5.9% | 4.2% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.64% | 5.1% | 0.3% | 741 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.66% | 4.7% | 5.8% | 527 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 5.2% | 12.0% | 516 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.64% | 8.9% | 4.2% | 502 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.56% | 5.4% | 4.0% | 468 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.54% | 6.1% | 5.2% | 410 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.60% | 5.4% | 7.2% | 375 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח?
כ-22% מהכסף במנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 17% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-22% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.47% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.0%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 6.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13357
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.