הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב השתלמות אשראי ואג"ח
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1240
השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב השתלמות אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.1% · מדד שארפ 0.68.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 80.2% | 851.5 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 10.7% | 113.3 מיליון ₪ |
| מניות | 3.6% | 38.1 מיליון ₪ |
| מזומנים | 3.5% | 37.0 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.1% | 11.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 9.7 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 281 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 37.4% | 396.6 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 31.8% | 337.6 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 10.7% | 113.3 מיליון ₪ |
| הלוואות | 7.1% | 75.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 3.6% | 37.8 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.5% | 37.0 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 2.7% | 28.3 מיליון ₪ |
| מניות | 1.1% | 11.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 1.0% | 11.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.9% | 9.7 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.2% | 2.3 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 328 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 306 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 281 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 177 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (3.6%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.2%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
22.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
7.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 24.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 6.50% | 68.9 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 5.03% | 53.4 מיליון ₪ |
| הלוואות עמיתים אמן 151 | הלוואות | 3.63% | 38.6 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.41% | 36.2 מיליון ₪ |
| מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.61% | 27.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 2.13% | 22.6 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 1.88% | 20.0 מיליון ₪ |
| לאומי אגח 187 | אג"ח קונצרני | 1.36% | 14.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 80.2% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 22.3% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 10.7% הלוואות 7.1% אג"ח קונצרני 3.2% נגזרים אחרים 1.0%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | 5.9% | 4.2% | 1.1 מיליארד ₪ | |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.64% | 5.1% | 0.3% | 741 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.47% | 6.8% | 21.6% | 556 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.66% | 4.7% | 5.8% | 527 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 5.2% | 12.0% | 516 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.64% | 8.9% | 4.2% | 502 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.56% | 5.4% | 4.0% | 468 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.54% | 6.1% | 5.2% | 410 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.60% | 5.4% | 7.2% | 375 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב השתלמות אשראי ואג"ח?
כ-4% מהכסף במיטב השתלמות אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף במיטב השתלמות אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-22% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1240
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.