בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור השתלמות - אשראי ואג"ח

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14483

השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור השתלמות - אשראי ואג"ח?

בקצרה: מור השתלמות - אשראי ואג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-10% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-89% מושקע באג"ח. כ-11% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 502.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
4.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 3.8% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')נמוך מ-77% מסלולי ההשתלמות
9.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 8.5% באוגוסט 2026 (-1.4 נק')נמוך מ-78% מסלולי ההשתלמות
502 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 529 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-51% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
5.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 5.1% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
4.32%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב88.9%נכסים סחיריםלא סחיר 11.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.64%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-70% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.1%
ממוצע שנתי, 3 שנים
8.9%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 502.4 מיליון ₪ ב־661 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 11.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח89.1%
מזומנים5.0%
מניות3.8%
השקעות אלטרנטיביות1.7%
נגזרים0.2%
אחר0.1%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח89.1%447.7 מיליון ₪
מזומנים5.0%24.9 מיליון ₪
מניות3.8%19.2 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות1.7%8.8 מיליון ₪
נגזרים0.2%1.2 מיליון ₪
אחר0.1%638 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות3.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל3.8%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)4.2%

המניות שנקנו בפועל (3.8%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (4.2%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

9.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 5.5%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.5% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

5.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.3%
דולר אמריקאי4.8%
אירו1.6%
ליש"ט0.0%

6.5% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.8%
בנייה0.7%
נדל"ן מניב בישראל0.4%
מסחר0.3%
שרותים0.3%
ביטוח0.3%
אנרגיה מתחדשת0.3%
ביטחוניות0.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים4.78%24.0 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי1.77%8.9 מיליון ₪
דוראל אגח גאג"ח קונצרני1.37%6.9 מיליון ₪
פיקהיל אגח אאג"ח קונצרני1.04%5.2 מיליון ₪
גב ים אגח חאג"ח קונצרני0.98%4.9 מיליון ₪
מגה אור אגח טאג"ח קונצרני0.95%4.8 מיליון ₪
אנקור הזד אגח גאג"ח קונצרני0.90%4.5 מיליון ₪
אינפליי אגח אאג"ח קונצרני0.88%4.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (661) ←

רכיב החוב — 89.1% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.32%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.75 שנים
דירוג ממוצע
A+
כיסוי 73% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

AA30.5%
ללא דירוג27.4%
A23.7%
AAA10.0%
BBB6.7%
BB ומטה1.7%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 11.1% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.52%
כיסוי 79% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.09 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 63% מהרכיב

אג"ח קונצרני 7.3% קרנות השקעה 1.7% הלוואות 1.4% נגזרים אחרים 0.2%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור השתלמות - אשראי ואג"ח
מור השתלמות - אשראי ואג"ח (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.64%8.9%4.2%502 מיליון ₪
מיטב השתלמות אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.59%5.9%4.2%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.1%0.3%741 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.47%6.8%21.6%556 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%4.7%5.8%527 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.2%12.0%516 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות אשראי ואג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.56%5.4%4.0%468 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.54%6.1%5.2%410 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.60%5.4%7.2%375 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור השתלמות - אשראי ואג"ח?

כ-4% מהכסף במור השתלמות - אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במור השתלמות - אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-10% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות - אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.1%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 8.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
14483
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.