הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח
אלטשולר שחם גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1378
השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 2.4% · מדד שארפ 0.00.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 81.1% | 427.3 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.1% | 53.4 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 4.4% | 23.4 מיליון ₪ |
| מניות | 3.9% | 20.5 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.5% | 2.8 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 1.6 מיליון ₪ |
| נדל"ן | 0.3% | 1.6 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 61.0% | 321.6 מיליון ₪ |
| הלוואות | 10.5% | 55.1 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.1% | 53.1 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 8.7% | 46.1 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 4.4% | 23.4 מיליון ₪ |
| מניות | 3.1% | 16.5 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.0% | 5.3 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 0.5% | 2.8 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 0.4% | 2.3 מיליון ₪ |
| זכויות מקרקעין | 0.3% | 1.6 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.2% | 1.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.1% | 757 אלף ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | 0.1% | 676 אלף ₪ |
| פיקדונות | 0.1% | 359 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 164 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
המניות שנקנו בפועל (3.9%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (5.8%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
20.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
6.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 12.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 11.64% | 61.4 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1152 | אג"ח ממשלתי | 11.32% | 59.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 7.24% | 38.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0537 | אג"ח ממשלתי | 5.85% | 30.9 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 726 | אג"ח ממשלתי | 5.45% | 28.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0527 | אג"ח ממשלתי | 3.81% | 20.1 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 3.26% | 17.2 מיליון ₪ |
| לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.36% | 12.4 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 81.1% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 17.4% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 10.5% קרנות השקעה 4.4% אג"ח קונצרני 1.6% מוצרים מובנים 0.5%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח (המסלול הזה) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.66% | 4.7% | 5.8% | 527 מיליון ₪ | |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח | מיטב גמל ופנסיה | 0.59% | 5.9% | 4.2% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח | הפניקס פנסיה וגמל | 0.64% | 5.1% | 0.3% | 741 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"ח | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.47% | 6.8% | 21.6% | 556 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 5.2% | 12.0% | 516 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח | מור גמל ופנסיה | 0.64% | 8.9% | 4.2% | 502 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות אשראי ואג"ח | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.56% | 5.4% | 4.0% | 468 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח | כלל פנסיה וגמל | 0.54% | 6.1% | 5.2% | 410 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח | הראל פנסיה וגמל | 0.60% | 5.4% | 7.2% | 375 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש באלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח?
כ-6% מהכסף באלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.
כמה מהכסף באלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?
כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-6% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.66% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 4.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1378
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.