בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1319

השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח?

בקצרה: ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח הוא מסלול סולידי ברובו: כ-12% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-20% לשווקים בחו"ל וכ-8% למטבע זר. כ-81% מושקע באג"ח. כ-7% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 516.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
12.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמינמוך מ-74% מסלולי ההשתלמות
20.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 19.6% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')נמוך מ-68% מסלולי ההשתלמות
516 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 493 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-52% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
7.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 7.4% באוגוסט 2026 (-0.3 נק')
3.23%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב92.7%נכסים סחיריםלא סחיר 7.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.68%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-85% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.2%
ממוצע שנתי, 5 שנים
3.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.3% · מדד שארפ 0.28.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 516.2 מיליון ₪ ב־572 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 7.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח80.8%
מזומנים10.7%
מניות4.0%
השקעות אלטרנטיביות2.4%
מוצרים מובנים1.8%
נגזרים0.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 12.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח80.8%416.9 מיליון ₪
מזומנים10.7%55.0 מיליון ₪
מניות4.0%20.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות2.4%12.6 מיליון ₪
מוצרים מובנים1.8%9.4 מיליון ₪
נגזרים0.4%2.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות3.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.2%
סך המניות שנקנו בפועל4.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)12.0%

4.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 12.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

20.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 92%
חו"ל 7.6%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 7.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

7.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל90.8%
דולר אמריקאי6.9%
אירו1.8%
HKD0.1%
AUD0.0%
אחר0.0%

8.9% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים0.7%
נדל"ן מניב בישראל0.5%
מוליכים למחצה0.4%
אנרגיה0.3%
אנרגיה מתחדשת0.3%
השקעה ואחזקות0.2%
ביטוח0.2%
ביטחוניות0.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.68%29.3 מיליון ₪
ממשל שקלית0728אג"ח ממשלתי5.24%27.1 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי4.93%25.4 מיליון ₪
ממשל צמודה0431אג"ח ממשלתי3.96%20.4 מיליון ₪
ממשל שקלית 4.60% 8/29אג"ח ממשלתי2.95%15.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 1035אג"ח ממשלתי2.43%12.6 מיליון ₪
ממשלתית שקלית 1.3% 04/32אג"ח ממשלתי2.19%11.3 מיליון ₪
ממשלתי שקלית 0142אג"ח ממשלתי2.15%11.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (572) ←

רכיב החוב — 80.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.23%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.53 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (40% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)52.5%
AAA17.4%
A8.7%
ללא דירוג7.9%
AA7.9%
BBB4.8%
BB ומטה0.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 7.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.82%
כיסוי 63% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.31 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (42%)

אג"ח קונצרני 3.1% קרנות השקעה 2.4% הלוואות 0.7% מוצרים מובנים 0.5%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח
ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.2%12.0%516 מיליון ₪
מיטב השתלמות אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.59%5.9%4.2%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.1%0.3%741 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.47%6.8%21.6%556 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%4.7%5.8%527 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.64%8.9%4.2%502 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות אשראי ואג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.56%5.4%4.0%468 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.54%6.1%5.2%410 מיליון ₪השוואה ←
הראל השתלמות אשראי ואג"חהראל פנסיה וגמל0.60%5.4%7.2%375 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח?

כ-12% מהכסף בילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 4% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-20% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-8% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.68% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1319
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.