בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל השתלמות אשראי ואג"ח

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1485

השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל השתלמות אשראי ואג"ח?

בקצרה: הראל השתלמות אשראי ואג"ח הוא מסלול סולידי ברובו: כ-7% מהכסף חשוף למניות, כ-25% לשווקים בחו"ל וכ-4% למטבע זר. כ-81% מושקע באג"ח. כ-28% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 374.6 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
7.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 7.1% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-75% מסלולי ההשתלמות
24.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 23.6% באוגוסט 2026 (-1.0 נק')נמוך מ-65% מסלולי ההשתלמות
375 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 388 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-58% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
4.5%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 4.4% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
3.81%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 90% מרכיב החוב71.5%נכסים סחיריםלא סחיר 28.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.60%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-54% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
2.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
2.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.8% · מדד שארפ 0.01.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 374.6 מיליון ₪ ב־2,238 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 28.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח80.8%
מזומנים7.6%
מניות4.9%
מוצרים מובנים3.3%
השקעות אלטרנטיביות2.7%
נגזרים0.6%
נדל"ן0.3%
אחר0.0%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 2.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 7.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח80.8%302.6 מיליון ₪
מזומנים7.6%28.5 מיליון ₪
מניות4.9%18.5 מיליון ₪
מוצרים מובנים3.3%12.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות2.7%10.1 מיליון ₪
נגזרים0.6%2.2 מיליון ₪
נדל"ן0.3%1.2 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%5 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות3.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות1.2%
סך המניות שנקנו בפועל4.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)7.2%

4.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 2.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 7.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

24.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 80%
חו"ל 19%
לא מסווג 0.3%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 19.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

4.5% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל78.8%
דולר אמריקאי15.8%
אירו4.2%
ליש"ט0.5%
ין יפני0.1%
אחר0.2%

לפני גידור, 20.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנייה0.6%
מוליכים למחצה0.6%
תוכנה ואינטרנט0.4%
בנקים0.4%
נדל"ן ייזום וניהול0.2%
נדל"ן מניב בישראל0.2%
פארמה0.2%
ביטחוניות0.2%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים4.55%17.1 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות4.25%15.9 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1033אג"ח ממשלתי3.27%12.2 מיליון ₪
בנק הפועלים בע"מ CLN אשראי משיכה 1מוצרים מובנים2.51%9.4 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי2.22%8.3 מיליון ₪
ממשלתי שקלי 0537אג"ח ממשלתי2.06%7.7 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי1.89%7.1 מיליון ₪
ממשלתי שקלי 0432אג"ח ממשלתי1.74%6.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,238) ←

רכיב החוב — 80.8% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.81%
כיסוי 90% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.02 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (49% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)35.3%
AA22.6%
ללא דירוג16.2%
A14.7%
BBB5.9%
BB ומטה3.5%
AAA1.9%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 28.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.96%
כיסוי 88% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
2.85 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 73% מהרכיב

הלוואות 21.2% מוצרים מובנים 3.2% קרנות השקעה 2.7% אג"ח קונצרני 0.6%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל השתלמות אשראי ואג"ח
הראל השתלמות אשראי ואג"ח (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.60%5.4%7.2%375 מיליון ₪
מיטב השתלמות אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.59%5.9%4.2%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.1%0.3%741 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.47%6.8%21.6%556 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%4.7%5.8%527 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.2%12.0%516 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.64%8.9%4.2%502 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות אשראי ואג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.56%5.4%4.0%468 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.54%6.1%5.2%410 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל השתלמות אשראי ואג"ח?

כ-7% מהכסף בהראל השתלמות אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 5% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהראל השתלמות אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-25% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-4% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.60% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 2.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1485
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.