הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15340
השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 7.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 23.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 63.9% | 135.2 מיליון ₪ |
| מניות | 15.9% | 33.6 מיליון ₪ |
| מזומנים | 12.8% | 27.0 מיליון ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 5.2% | 11.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.6% | 3.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.6% | 1.2 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 6 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 31.7% | 67.0 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 17.7% | 37.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 12.8% | 27.0 מיליון ₪ |
| הלוואות | 11.6% | 24.4 מיליון ₪ |
| מניות | 10.6% | 22.5 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 7.8% | 16.6 מיליון ₪ |
| קרנות השקעה | 5.2% | 11.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.6% | 3.4 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.5% | 1.2 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.3% | 723 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 70 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 60 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 6 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
15.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 7.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 23.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
24.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 17.1% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
11.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 19.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 3.46% | 7.3 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0335 | אג"ח ממשלתי | 2.77% | 5.9 מיליון ₪ |
| בנק דיסקונט לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.32% | 4.9 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 2.02% | 4.3 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 1.76% | 3.7 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 1.42% | 3.0 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.37% | 2.9 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 1.17% | 2.5 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 63.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 20.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיהלוואות 11.6% קרנות השקעה 5.2% מוצרים מובנים 1.6% אג"ח קונצרני 1.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.46% | — | 23.8% | 212 מיליון ₪ | |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.70% | 7.4% | 24.9% | 4.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מיטב גמל ופנסיה | 0.57% | 9.3% | 24.4% | 3.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.70% | 6.8% | 18.8% | 3.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.63% | 6.8% | 12.5% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 5.7% | 14.8% | 2.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.68% | 8.4% | 27.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.62% | 4.6% | 0.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.50% | 8.2% | 21.8% | 532 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש האמצעי מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-24% מהכסף במגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-24% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-12% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מגדל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.46% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15340
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.