הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל השתלמות הלכה
כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1534
השתלמות הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל השתלמות הלכה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.9% · מדד שארפ 0.92.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 3.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 49.4%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 46.9% | 168.0 מיליון ₪ |
| מניות | 45.5% | 162.8 מיליון ₪ |
| מזומנים | 6.2% | 22.2 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.8% | 2.8 מיליון ₪ |
| קרנות מטבע | 0.6% | 2.1 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 74.4% | 266.3 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 18.0% | 64.4 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 4.9% | 17.7 מיליון ₪ |
| פיקדונות | 1.3% | 4.6 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.8% | 2.8 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.6% | 2.1 מיליון ₪ |
| הלוואות | <0.05% | 93 אלף ₪ |
| אופציות | <0.05% | 21 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 13 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
45.5% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 3.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 49.4%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
34.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 30.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
19.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 31.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
8 האחזקות הגדולות
| VANGUARD S&P 500 ETF | קרנות סל | 7.36% | 26.3 מיליון ₪ |
| הרל.כשתלבנד60צמ | קרנות סל | 5.96% | 21.3 מיליון ₪ |
| IBI.כשתלבונד60צ | קרנות סל | 5.70% | 20.4 מיליון ₪ |
| קסם.כתלבונ 60 צ | קרנות סל | 5.56% | 19.9 מיליון ₪ |
| IBI.כש תא 125 | קרנות סל | 5.44% | 19.5 מיליון ₪ |
| תכ.כשתא125 | קרנות סל | 4.97% | 17.8 מיליון ₪ |
| קסם.כשר תא 125 | קרנות סל | 4.74% | 17.0 מיליון ₪ |
| הרל.כש תא 125 | קרנות סל | 4.65% | 16.6 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 46.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל השתלמות הלכה (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | 0.56% | 11.5% | 49.4% | 358 מיליון ₪ | |
| הראל השתלמות מסלול הלכה | הראל פנסיה וגמל | 0.67% | 11.8% | 57.0% | 691 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות הלכה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.59% | 11.4% | 50.5% | 551 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות כהלכה | מיטב גמל ופנסיה | 0.72% | 11.1% | 45.7% | 482 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות הלכה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.66% | 11.9% | 52.7% | 381 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.74% | 10.9% | 53.8% | 289 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות שריעה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.67% | 11.9% | 89.5% | 196 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות הלכה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.63% | 9.1% | 40.3% | 143 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות הלכה | מור גמל ופנסיה | — | — | 74.5% | 10 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל השתלמות הלכה?
כ-49% מהכסף בכלל השתלמות הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 46% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בכלל השתלמות הלכה מושקע בחו"ל?
כ-34% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל השתלמות הלכה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.56% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 1534
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.