הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מנורה מבטחים השתלמות הלכה
מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 13869
השתלמות הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מנורה מבטחים השתלמות הלכה?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 40.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 40.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 89.9% | 128.5 מיליון ₪ |
| מזומנים | 10.1% | 14.5 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 89.9% | 128.5 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 10.1% | 14.5 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.1% | 104 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
0.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 40.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 40.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
32.0% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 3.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
17.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
8.9% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| מקמ 1216 | אג"ח ממשלתי | 14.25% | 20.4 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 10.09% | 14.4 מיליון ₪ |
| מקמ 317 | אג"ח ממשלתי | 9.21% | 13.2 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0432 | אג"ח ממשלתי | 8.28% | 11.8 מיליון ₪ |
| ממשלתי צמוד 1131 | אג"ח ממשלתי | 6.36% | 9.1 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 5.02% | 7.2 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0431 | אג"ח ממשלתי | 4.77% | 6.8 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1028 | אג"ח ממשלתי | 4.36% | 6.2 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 89.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מנורה מבטחים השתלמות הלכה (המסלול הזה) | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.63% | 9.1% | 40.3% | 143 מיליון ₪ | |
| הראל השתלמות מסלול הלכה | הראל פנסיה וגמל | 0.67% | 11.8% | 57.0% | 691 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות הלכה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.59% | 11.4% | 50.5% | 551 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות כהלכה | מיטב גמל ופנסיה | 0.72% | 11.1% | 45.7% | 482 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות הלכה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.66% | 11.9% | 52.7% | 381 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות הלכה | כלל פנסיה וגמל | 0.56% | 11.5% | 49.4% | 358 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות הלכה | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.74% | 10.9% | 53.8% | 289 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות שריעה | הפניקס פנסיה וגמל | 0.67% | 11.9% | 89.5% | 196 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות הלכה | מור גמל ופנסיה | — | — | 74.5% | 10 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במנורה מבטחים השתלמות הלכה?
כ-40% מהכסף במנורה מבטחים השתלמות הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 0% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במנורה מבטחים השתלמות הלכה מושקע בחו"ל?
כ-32% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מנורה מבטחים השתלמות הלכה?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.8%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 9.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 13869
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.