בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס השתלמות שריעה

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 2058

השתלמות הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס השתלמות שריעה?

בקצרה: הפניקס השתלמות שריעה הוא מסלול מנייתי: כ-89% מהכסף חשוף למניות, כ-96% לשווקים בחו"ל וכ-96% למטבע זר. המסלול מנהל 195.7 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
89.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 88.9% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')גבוה מ-66% מסלולי ההשתלמות
96.2%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 95.1% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')גבוה מ-78% מסלולי ההשתלמות
196 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 215 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-75% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
96.2%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 95.1% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-80% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
8.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
9.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 8.3% · מדד שארפ 0.80.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 195.7 מיליון ₪ ב־279 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות89.5%
מזומנים10.6%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות89.5%175.1 מיליון ₪
מזומנים10.6%20.7 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות89.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל89.5%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)89.5%

המניות שנקנו בפועל (89.5%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (89.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

96.2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 10.5%
חו"ל 89%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 89.5% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

96.2% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי96.2%
שקל3.8%

96.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

תקשורת ומדיה22.6%
תוכנה ואינטרנט18.9%
חומרה ומחשוב8.0%
מוליכים למחצה6.9%
שרותים6.6%
מכשור רפואי6.4%
תעשיה4.2%
שרותי בריאות3.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
NVIDIA Corpמניות12.32%24.1 מיליון ₪
Apple Incמניות10.95%21.4 מיליון ₪
MICROSOFT CORPמניות7.36%14.4 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים6.69%13.1 מיליון ₪
Alphabet Incמניות5.41%10.6 מיליון ₪
Broadcom Incמניות4.50%8.8 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים3.87%7.6 מיליון ₪
Tesla Incמניות2.88%5.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (279) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס השתלמות שריעה
הפניקס השתלמות שריעה (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.67%11.9%89.5%196 מיליון ₪
הראל השתלמות מסלול הלכההראל פנסיה וגמל0.67%11.8%57.0%691 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%11.4%50.5%551 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות כהלכהמיטב גמל ופנסיה0.72%11.1%45.7%482 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות הלכהכלל פנסיה וגמל0.56%11.5%49.4%358 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.74%10.9%53.8%289 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.63%9.1%40.3%143 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות הלכהמור גמל ופנסיה——74.5%10 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס השתלמות שריעה?

כ-89% מהכסף בהפניקס השתלמות שריעה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהפניקס השתלמות שריעה מושקע בחו"ל?

כ-96% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-96% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס השתלמות שריעה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 8.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2058
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.