בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל השתלמות הלכה

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 2048

השתלמות הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל השתלמות הלכה?

בקצרה: מגדל השתלמות הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-50% מהכסף חשוף למניות, כ-36% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-47% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 551.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
50.5%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 50.3% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')נמוך מ-52% מסלולי ההשתלמות
36.3%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 38.6% באוגוסט 2026 (+2.3 נק')נמוך מ-52% מסלולי ההשתלמות
551 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 570 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-55% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
18.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 19.1% באוגוסט 2026 (+0.3 נק')
3.11%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 35% מרכיב החוב
98.7%נכסים סחיריםלא סחיר 1.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.59%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-51% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
6.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.1% · מדד שארפ 0.87.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 551.3 מיליון ₪ ב־147 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות50.4%
אג"ח47.3%
נגזרים1.3%
מזומנים0.9%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות50.4%278.1 מיליון ₪
אג"ח47.3%261.0 מיליון ₪
נגזרים1.3%7.2 מיליון ₪
מזומנים0.9%4.9 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות50.4%
סך המניות שנקנו בפועל50.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.5%

המניות שנקנו בפועל (50.4%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (50.5%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

36.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 64%
חו"ל 36%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 36.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

18.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל63.2%
דולר אמריקאי28.6%
אירו4.3%
ין יפני2.1%
CAD0.5%
אחר0.0%

לפני גידור, 35.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
איביאי סל כש תא 125קרנות סל7.66%42.2 מיליון ₪
SOURCE S&P 500 UCITS ETFקרנות סל6.04%33.3 מיליון ₪
הראל סל כש תלבונד 60קרנות סל5.86%32.3 מיליון ₪
איביאי סל כש תלבונד 60קרנות סל5.03%27.7 מיליון ₪
הראל סל כש תא 125קרנות סל4.98%27.4 מיליון ₪
קסם ETF כשרה תא 125קרנות סל4.92%27.1 מיליון ₪
AM S&P 500 II ETF ACCקרנות סל4.75%26.2 מיליון ₪
תכלית סל כש תא 125קרנות סל4.60%25.4 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (147) ←

רכיב החוב — 47.3% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.11%
כיסוי 35% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
8.05 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (3% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג65.2%
ממשלתי (RF)32.0%
AA2.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל השתלמות הלכה
מגדל השתלמות הלכה (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%11.4%50.5%551 מיליון ₪
הראל השתלמות מסלול הלכההראל פנסיה וגמל0.67%11.8%57.0%691 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות כהלכהמיטב גמל ופנסיה0.72%11.1%45.7%482 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות הלכההפניקס פנסיה וגמל0.66%11.9%52.7%381 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות הלכהכלל פנסיה וגמל0.56%11.5%49.4%358 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.74%10.9%53.8%289 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות שריעההפניקס פנסיה וגמל0.67%11.9%89.5%196 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.63%9.1%40.3%143 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות הלכהמור גמל ופנסיה——74.5%10 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל השתלמות הלכה?

כ-50% מהכסף במגדל השתלמות הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף במגדל השתלמות הלכה מושקע בחו"ל?

כ-36% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל השתלמות הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.59% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
2048
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.