בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הפניקס השתלמות הלכה

הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 9528

השתלמות הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הפניקס השתלמות הלכה?

בקצרה: הפניקס השתלמות הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-49% לשווקים בחו"ל וכ-20% למטבע זר. כ-36% מושקע באג"ח. כ-8% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 380.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הפניקס פנסיה וגמל.
52.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 52.0% באוגוסט 2026 (-0.7 נק')גבוה מ-56% מסלולי ההשתלמות
49.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 48.6% באוגוסט 2026 (-0.8 נק')גבוה מ-58% מסלולי ההשתלמות
381 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 389 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-57% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
19.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.7% באוגוסט 2026 (-1.1 נק')
3.52%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 58% מרכיב החוב92.1%נכסים סחיריםלא סחיר 7.9%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.66%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-76% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.6%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.9%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.2%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.4% · מדד שארפ 0.89.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 380.8 מיליון ₪ ב־187 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 7.9% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח36.5%
מזומנים35.5%
מניות26.9%
נגזרים1.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 25.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח36.5%138.9 מיליון ₪
מזומנים35.5%135.3 מיליון ₪
מניות26.9%102.6 מיליון ₪
נגזרים1.1%4.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות26.9%
סך המניות שנקנו בפועל26.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.7%

26.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 25.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

49.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 87%
חו"ל 12.6%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 12.6% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל85.8%
דולר אמריקאי12.4%
אירו0.6%
ין יפני0.3%
ליש"ט0.0%

13.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים5.90%22.5 מיליון ₪
תכלית סל כשרה ת"א 125קרנות סל5.86%22.3 מיליון ₪
בנק הפועליםמזומנים ושווי מזומנים5.78%22.0 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים5.60%21.3 מיליון ₪
בנק מזרחימזומנים ושווי מזומנים5.41%20.6 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות4.99%19.0 מיליון ₪
קסם ETF כשרה ת"א 125קרנות סל4.08%15.5 מיליון ₪
הראל סל כשרה ת"א 125קרנות סל4.03%15.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (187) ←

רכיב החוב — 36.5% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.52%
כיסוי 58% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.95 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג60.9%
ממשלתי (RF)37.5%
AA1.1%
A0.5%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 7.9% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
5.00%
כיסוי 88% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.00 שנים
דירוג ממוצע
—

הלוואות 6.9% נגזרים אחרים 0.9%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להפניקס השתלמות הלכה
הפניקס השתלמות הלכה (המסלול הזה)הפניקס פנסיה וגמל0.66%11.9%52.7%381 מיליון ₪
הראל השתלמות מסלול הלכההראל פנסיה וגמל0.67%11.8%57.0%691 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%11.4%50.5%551 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות כהלכהמיטב גמל ופנסיה0.72%11.1%45.7%482 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות הלכהכלל פנסיה וגמל0.56%11.5%49.4%358 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.74%10.9%53.8%289 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.63%9.1%40.3%143 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות הלכהמור גמל ופנסיה——74.5%10 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהפניקס השתלמות הלכה?

כ-53% מהכסף בהפניקס השתלמות הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 27% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהפניקס השתלמות הלכה מושקע בחו"ל?

כ-49% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס השתלמות הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.66% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.6%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.9%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
9528
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.