בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל השתלמות מסלול הלכה

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 1523

השתלמות הלכה / שריעה רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל השתלמות מסלול הלכה?

בקצרה: הראל השתלמות מסלול הלכה הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-57% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-41% לשווקים בחו"ל וכ-17% למטבע זר. כ-79% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 691.0 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
57.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 56.9% באוגוסט 2026 (-0.2 נק')גבוה מ-60% מסלולי ההשתלמות
40.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 40.3% באוגוסט 2026 (-0.6 נק')גבוה מ-52% מסלולי ההשתלמות
691 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 727 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-60% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
17.4%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 16.8% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
3.11%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
97.4%נכסים סחיריםלא סחיר 2.6%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.67%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-80% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
11.8%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.1%

תנודתיות (סטיית תקן) 6.3% · מדד שארפ 0.90.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 691.0 מיליון ₪ ב־119 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 2.6% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח79.2%
מזומנים17.8%
אחר2.6%
נגזרים0.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 57.0% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 57.0%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח79.2%547.1 מיליון ₪
מזומנים17.8%123.3 מיליון ₪
אחר2.6%18.0 מיליון ₪
נגזרים0.4%2.8 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל0.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)57.0%

0.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 57.0%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 57.0%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

40.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 98%
חו"ל 2.0%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

17.4% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל89.7%
דולר אמריקאי8.9%
אירו0.7%
ין יפני0.5%
ליש"ט0.2%
אחר0.0%

10.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ 617אג"ח ממשלתי10.05%69.5 מיליון ₪
מ.ק.מ 517אג"ח ממשלתי5.86%40.5 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1033אג"ח ממשלתי5.70%39.4 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים4.51%31.2 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1116אג"ח ממשלתי3.92%27.1 מיליון ₪
ממשל משתנה 1134אג"ח ממשלתי3.89%26.9 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי3.83%26.5 מיליון ₪
ממשלתי שקלי 0537אג"ח ממשלתי3.60%24.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (119) ←

רכיב החוב — 79.2% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.11%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.60 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (2% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)98.2%
BBB1.8%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל השתלמות מסלול הלכה
הראל השתלמות מסלול הלכה (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.67%11.8%57.0%691 מיליון ₪
מגדל השתלמות הלכהמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.59%11.4%50.5%551 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות כהלכהמיטב גמל ופנסיה0.72%11.1%45.7%482 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות הלכההפניקס פנסיה וגמל0.66%11.9%52.7%381 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות הלכהכלל פנסיה וגמל0.56%11.5%49.4%358 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות הלכהאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.74%10.9%53.8%289 מיליון ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות שריעההפניקס פנסיה וגמל0.67%11.9%89.5%196 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות הלכהמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.63%9.1%40.3%143 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות הלכהמור גמל ופנסיה——74.5%10 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל השתלמות מסלול הלכה?

כ-57% מהכסף בהראל השתלמות מסלול הלכה חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 0% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בהראל השתלמות מסלול הלכה מושקע בחו"ל?

כ-41% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-17% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות מסלול הלכה?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.67% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 11.8%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
1523
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.