בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

כלל השתלמות מניות סחיר

כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15424

השתלמות מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע כלל השתלמות מניות סחיר?

בקצרה: כלל השתלמות מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-98% מהכסף חשוף למניות, כ-7% לשווקים בחו"ל וכ-7% למטבע זר. המסלול מנהל 674.2 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של כלל פנסיה וגמל.
97.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 98.9% באוגוסט 2026 (+1.2 נק')גבוה מ-72% מסלולי ההשתלמות
6.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 4.0% באוגוסט 2026 (-2.5 נק')נמוך מ-80% מסלולי ההשתלמות
674 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 771 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-59% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
6.8%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 5.6% באוגוסט 2026 (-1.2 נק')
99.3%נכסים סחיריםלא סחיר 0.7%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 674.2 מיליון ₪ ב־357 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.7% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות96.2%
מזומנים3.1%
נגזרים0.3%
מוצרים מובנים0.2%
השקעות אלטרנטיביות0.2%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות96.2%648.3 מיליון ₪
מזומנים3.1%21.2 מיליון ₪
נגזרים0.3%2.1 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.2%1.5 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.2%1.3 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות82.4%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות13.8%
סך המניות שנקנו בפועל96.2%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)97.7%

המניות שנקנו בפועל (96.2%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (97.7%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

6.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 89%
חו"ל 11.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 11.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

6.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל87.8%
דולר אמריקאי11.4%
ליש"ט0.5%
אירו0.1%
CAD0.0%

לפני גידור, 12.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים13.6%
אנרגיה מתחדשת8.8%
מוליכים למחצה8.4%
נדל"ן מניב בישראל7.1%
ביטחוניות6.2%
ביטוח4.7%
פארמה4.2%
בנייה4.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
פועליםמניות4.38%29.6 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות4.08%27.5 מיליון ₪
לאומימניות3.85%26.0 מיליון ₪
טאוארמניות3.77%25.4 מיליון ₪
אנלייט אנרגיהמניות3.33%22.5 מיליון ₪
TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADRמניות3.07%20.7 מיליון ₪
דוראל אנרגיהמניות2.54%17.1 מיליון ₪
מגה אורמניות2.35%15.8 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (357) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לכלל השתלמות מניות סחיר
כלל השתלמות מניות סחיר (המסלול הזה)כלל פנסיה וגמל——97.7%674 מיליון ₪
מור השתלמות מניות סחירמור גמל ופנסיה0.65%—97.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.49%—98.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.49%—97.2%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.51%—100.1%851 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.57%—100.1%481 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.2%313 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בכלל השתלמות מניות סחיר?

כ-98% מהכסף בכלל השתלמות מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בכלל השתלמות מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-7% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של כלל השתלמות מניות סחיר?

התשואה מתחילת השנה היא 11.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15424
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.