בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר

ילין לפידות ניהול קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15714

השתלמות מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר?

בקצרה: ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-98% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-2% לשווקים בחו"ל וכ-2% למטבע זר. המסלול מנהל 313.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של ילין לפידות ניהול קופות גמל.
98.2%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 99.9% באוגוסט 2026 (+1.7 נק')גבוה מ-74% מסלולי ההשתלמות
2.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 2.4% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-88% מסלולי ההשתלמות
313 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 299 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-63% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
2.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 2.4% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
11.7%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 313.4 מיליון ₪ ב־182 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות66.9%
מזומנים33.3%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 31.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.2%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות66.9%209.6 מיליון ₪
מזומנים33.3%104.5 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות66.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.0%
סך המניות שנקנו בפועל66.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)98.2%

66.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 31.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

2.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 98%
חו"ל 1.9%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 1.9% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

2.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל97.9%
דולר אמריקאי2.1%

2.1% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

נדל"ן מניב בישראל9.2%
בנקים8.4%
מוליכים למחצה6.9%
אנרגיה מתחדשת5.4%
אנרגיה4.5%
השקעה ואחזקות4.4%
ביטוח4.2%
בנייה2.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק דיסקונט לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים16.00%50.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים12.17%38.1 מיליון ₪
בנק הפועלים בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.00%15.7 מיליון ₪
לאומימניות2.97%9.3 מיליון ₪
טאוארמניות2.96%9.3 מיליון ₪
פועליםמניות2.55%8.0 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות2.38%7.4 מיליון ₪
קנוןמניות2.00%6.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (182) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר (המסלול הזה)ילין לפידות ניהול קופות גמל——98.2%313 מיליון ₪
מור השתלמות מניות סחירמור גמל ופנסיה0.65%—97.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.49%—98.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.49%—97.2%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.51%—100.1%851 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות מניות סחירכלל פנסיה וגמל——97.7%674 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.57%—100.1%481 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר?

כ-98% מהכסף בילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 67% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף בילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-2% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר?

התשואה מתחילת השנה היא 11.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15714
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.