הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הראל השתלמות מניות סחיר
הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15302
השתלמות מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הראל השתלמות מניות סחיר?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 6.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 98.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| מניות | 91.6% | 1.8 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 7.3% | 142.7 מיליון ₪ |
| אג"ח | 1.5% | 28.8 מיליון ₪ |
| אחר | 0.5% | 9.1 מיליון ₪ |
| קרנות — סיווג לא זוהה | 0.1% | 1.1 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 88.0% | 1.7 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.3% | 142.7 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 3.0% | 58.4 מיליון ₪ |
| אג"ח קונצרני | 1.1% | 22.5 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | 0.7% | 12.9 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.5% | 9.1 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 0.3% | 6.3 מיליון ₪ |
| קרנות נאמנות | 0.1% | 1.1 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
91.6% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 6.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 98.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
26.3% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 10.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
27.8% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
11.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| TEVA PHARMACEUTICAL-SP ADR | מניות | 5.89% | 115.7 מיליון ₪ |
| נובה | מניות | 5.43% | 106.7 מיליון ₪ |
| לאומי | מניות | 4.81% | 94.5 מיליון ₪ |
| פועלים | מניות | 4.68% | 91.9 מיליון ₪ |
| אלביט מערכות | מניות | 4.68% | 91.9 מיליון ₪ |
| טאואר | מניות | 3.63% | 71.4 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 3.09% | 60.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 2.92% | 57.3 מיליון ₪ |
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הראל השתלמות מניות סחיר (המסלול הזה) | הראל פנסיה וגמל | 0.49% | — | 98.3% | 2.0 מיליארד ₪ | |
| מור השתלמות מניות סחיר | מור גמל ופנסיה | 0.65% | — | 97.3% | 2.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות מניות סחיר | הפניקס פנסיה וגמל | 0.49% | — | 97.2% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות מניות סחיר | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.51% | — | 100.1% | 851 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות מניות סחיר | כלל פנסיה וגמל | — | — | 97.7% | 674 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב השתלמות מניות סחיר | מיטב גמל ופנסיה | 0.57% | — | 100.1% | 481 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחיר | ילין לפידות ניהול קופות גמל | — | — | 98.2% | 313 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: גבוהה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהראל השתלמות מניות סחיר?
כ-98% מהכסף בהראל השתלמות מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 92% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהראל השתלמות מניות סחיר מושקע בחו"ל?
כ-26% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-28% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות מניות סחיר?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.49% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 9.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15302
- חברה
- הראל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.