בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מיטב השתלמות מניות סחיר

מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15352

השתלמות מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מיטב השתלמות מניות סחיר?

בקצרה: מיטב השתלמות מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-100% לשווקים בחו"ל וכ-98% למטבע זר. כ-72% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 481.4 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מיטב גמל ופנסיה.
100.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 98.0% באוגוסט 2026 (-2.1 נק')גבוה מ-95% מסלולי ההשתלמות
100.1%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 98.0% באוגוסט 2026 (-2.1 נק')גבוה מ-87% מסלולי ההשתלמות
481 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 533 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-51% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
97.7%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 96.7% באוגוסט 2026 (-1.0 נק')
3.22%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב
100.0%נכסים סחיריםלא סחיר 0.0%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-57% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 481.4 מיליון ₪ ב־60 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.0% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח72.4%
מניות18.0%
מזומנים10.4%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 82.1% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח72.4%348.4 מיליון ₪
מניות18.0%86.4 מיליון ₪
מזומנים10.4%50.0 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות0.0%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות18.0%
סך המניות שנקנו בפועל18.0%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.1%

18.0% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 82.1%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

100.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 83%
חו"ל 17%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.8% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

97.7% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל81.3%
דולר אמריקאי19.0%

19.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
מ.ק.מ. 417אג"ח ממשלתי14.22%68.5 מיליון ₪
מ.ק.מ. 317אג"ח ממשלתי10.84%52.2 מיליון ₪
מ.ק.מ.117אג"ח ממשלתי8.66%41.7 מיליון ₪
מ.ק.מ 217אג"ח ממשלתי7.67%36.9 מיליון ₪
SPDR MSCI World Technology ETFקרנות סל6.60%31.8 מיליון ₪
מ.ק.מ. 1216אג"ח ממשלתי6.27%30.2 מיליון ₪
אי.בי.אי סל MSCI ACקרנות סל5.88%28.3 מיליון ₪
מ.ק.מ. 517אג"ח ממשלתי5.74%27.6 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (60) ←

רכיב החוב — 72.4% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.22%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
0.54 שנים
דירוג ממוצע
—

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)100.0%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למיטב השתלמות מניות סחיר
מיטב השתלמות מניות סחיר (המסלול הזה)מיטב גמל ופנסיה0.57%—100.1%481 מיליון ₪
מור השתלמות מניות סחירמור גמל ופנסיה0.65%—97.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.49%—98.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.49%—97.2%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות מניות סחירמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.51%—100.1%851 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות מניות סחירכלל פנסיה וגמל——97.7%674 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.2%313 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במיטב השתלמות מניות סחיר?

כ-100% מהכסף במיטב השתלמות מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 18% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במיטב השתלמות מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-98% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15352
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.