בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מגדל השתלמות מניות סחיר

מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15449

השתלמות מניות (סחיר) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מגדל השתלמות מניות סחיר?

בקצרה: מגדל השתלמות מניות סחיר הוא מסלול מנייתי: כ-100% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-2% לשווקים בחו"ל וכ-2% למטבע זר. המסלול מנהל 850.9 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל.
100.1%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 103.5% באוגוסט 2026 (+3.4 נק')גבוה מ-97% מסלולי ההשתלמות
2.5%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 2.7% באוגוסט 2026 (+0.2 נק')נמוך מ-86% מסלולי ההשתלמות
851 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 919 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-63% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
1.6%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 0.7% באוגוסט 2026 (-0.9 נק')
99.2%נכסים סחיריםלא סחיר 0.8%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.51%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-82% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
10.2%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 850.9 מיליון ₪ ב־422 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.8% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות91.9%
מזומנים7.3%
נגזרים0.3%
השקעות אלטרנטיביות0.3%
אג"ח0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 8.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 100.1%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות91.9%782.1 מיליון ₪
מזומנים7.3%62.2 מיליון ₪
נגזרים0.3%2.8 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.3%2.7 מיליון ₪
אג"ח0.1%1.1 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות79.3%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות12.6%
סך המניות שנקנו בפועל91.9%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)100.1%

91.9% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 8.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 100.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

2.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 94%
חו"ל 5.7%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.7% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

1.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.7%
דולר אמריקאי5.5%
אירו0.2%
ליש"ט0.1%

לפני גידור, 5.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים10.5%
נדל"ן מניב בישראל9.6%
מוליכים למחצה9.4%
אנרגיה מתחדשת6.5%
פארמה5.5%
ביטחוניות5.1%
בנייה4.4%
ביטוח3.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
טאוארמניות4.09%34.8 מיליון ₪
לאומימניות3.90%33.2 מיליון ₪
אלביט מערכותמניות3.81%32.4 מיליון ₪
Teva Pharmaceutical Industriesמניות3.75%31.9 מיליון ₪
פועליםמניות3.46%29.5 מיליון ₪
נובהמניות3.44%29.3 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.94%25.0 מיליון ₪
איביאי סל אינדקס בנקים ישקרנות סל2.86%24.3 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (422) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למגדל השתלמות מניות סחיר
מגדל השתלמות מניות סחיר (המסלול הזה)מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.51%—100.1%851 מיליון ₪
מור השתלמות מניות סחירמור גמל ופנסיה0.65%—97.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות מניות סחירהראל פנסיה וגמל0.49%—98.3%2.0 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות מניות סחירהפניקס פנסיה וגמל0.49%—97.2%1.5 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות מניות סחירכלל פנסיה וגמל——97.7%674 מיליון ₪השוואה ←
מיטב השתלמות מניות סחירמיטב גמל ופנסיה0.57%—100.1%481 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות קרן השתלמות מסלול מניות סחירילין לפידות ניהול קופות גמל——98.2%313 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במגדל השתלמות מניות סחיר?

כ-100% מהכסף במגדל השתלמות מניות סחיר חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 92% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במגדל השתלמות מניות סחיר מושקע בחו"ל?

כ-2% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-2% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של מגדל השתלמות מניות סחיר?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.51% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 10.2%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15449
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.