בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

הראל השתלמות קיימות

הראל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15296

השתלמות קיימות (ESG) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע הראל השתלמות קיימות?

בקצרה: הראל השתלמות קיימות הוא מסלול מנייתי: כ-91% מהכסף חשוף למניות, כ-93% לשווקים בחו"ל וכ-24% למטבע זר. המסלול מנהל 16.8 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של הראל פנסיה וגמל.
91.3%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↓ 88.1% באוגוסט 2026 (-3.2 נק')גבוה מ-67% מסלולי ההשתלמות
92.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 91.1% באוגוסט 2026 (-1.4 נק')גבוה מ-74% מסלולי ההשתלמות
17 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 19 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-97% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
24.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 21.5% באוגוסט 2026 (-2.6 נק')
99.7%נכסים סחיריםלא סחיר 0.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.57%
מהיתרה, בשנה
נמוך מ-57% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
4.4%

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 16.8 מיליון ₪ ב־60 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 0.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות91.3%
מזומנים8.4%
נגזרים0.3%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות91.3%15.4 מיליון ₪
מזומנים8.4%1.4 מיליון ₪
נגזרים0.3%43 אלף ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות34.8%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות56.5%
סך המניות שנקנו בפועל91.3%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)91.3%

המניות שנקנו בפועל (91.3%) קרובות לחשיפה הכוללת שהקופה מדווחת (91.3%, יוני 2026). המסלול לא מחזיק חוזים או אופציות שמשנים את התמונה.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

92.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 11.7%
חו"ל 88%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 88.3% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

24.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
דולר אמריקאי89.6%
שקל10.2%
אירו0.0%
ליש"ט0.0%
פרנק שוויצרי0.0%
אחר0.0%

לפני גידור, 89.6% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה10.0%
ביוטכנולוגיה9.6%
מזון5.4%
מכשור רפואי4.9%
פארמה4.8%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
VANECK ENVIRONMENTAL SERVICEקרנות סל9.31%1.6 מיליון ₪
TORTOISE GLOBAL WATER ESG FUקרנות סל9.24%1.6 מיליון ₪
ISH MSCI GLOB SUST DEVE GOALקרנות סל8.95%1.5 מיליון ₪
ISHARES GLOBAL CLEAN ENERGYקרנות סל8.82%1.5 מיליון ₪
INVESCO GLOBAL CLEAN ENERGYקרנות סל8.59%1.4 מיליון ₪
FIRST TRUST WATER ETFקרנות סל8.54%1.4 מיליון ₪
בנק לאומימזומנים ושווי מזומנים7.14%1.2 מיליון ₪
HORMEL FOODS CORPמניות5.43%912 אלף ₪

כל האחזקות במסלול (60) ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים להראל השתלמות קיימות
הראל השתלמות קיימות (המסלול הזה)הראל פנסיה וגמל0.57%—91.3%17 מיליון ₪
מיטב השתלמות קיימותמיטב גמל ופנסיה0.55%—99.1%456 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש בהראל השתלמות קיימות?

כ-91% מהכסף בהראל השתלמות קיימות חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף בהראל השתלמות קיימות מושקע בחו"ל?

כ-93% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-24% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של הראל השתלמות קיימות?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.57% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 4.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
15296
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.