בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מנורה השתלמות כללי

מנורה מבטחים פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 828

השתלמות כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מנורה השתלמות כללי?

בקצרה: מנורה השתלמות כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-51% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-45% לשווקים בחו"ל וכ-18% למטבע זר. כ-35% מושקע באג"ח. כ-24% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 13.8 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל.
50.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 51.5% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')נמוך מ-51% מסלולי ההשתלמות
44.7%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 46.0% באוגוסט 2026 (+1.4 נק')גבוה מ-54% מסלולי ההשתלמות
13.8 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 14.1 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-90% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
18.1%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.0% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')
75.7%נכסים סחיריםלא סחיר 24.3%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.63%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-68% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
6.9%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.1%
ממוצע שנתי, 5 שנים
7.6%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.8% · מדד שארפ 1.06.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 13.8 מיליארד ₪ ב־2,087 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 24.3% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

מניות40.1%
אג"ח34.5%
השקעות אלטרנטיביות11.3%
מזומנים11.3%
נגזרים1.9%
מוצרים מובנים0.7%
נדל"ן0.2%
אחר0.1%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 10.6% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 50.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

מניות40.1%5.5 מיליארד ₪
אג"ח34.5%4.8 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות11.3%1.6 מיליארד ₪
מזומנים11.3%1.6 מיליארד ₪
נגזרים1.9%264.2 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.7%92.2 מיליון ₪
נדל"ן0.2%28.3 מיליון ₪
אחר0.1%10.0 מיליון ₪
קרנות — סיווג לא זוהה<0.05%1.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות32.9%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות7.2%
סך המניות שנקנו בפועל40.1%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)50.7%

40.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 10.6%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 50.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

44.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 64%
חו"ל 36%
לא מסווג 0.2%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 35.9% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

18.1% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל59.2%
דולר אמריקאי30.8%
אירו5.0%
ליש"ט1.2%
ין יפני1.2%
אחר0.7%

לפני גידור, 39.0% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

מוליכים למחצה5.4%
בנקים3.6%
תוכנה ואינטרנט2.2%
חומרה ומחשוב1.7%
נדל"ן מניב בישראל1.7%
פארמה1.6%
ביטוח1.4%
בנייה1.4%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
בנק לאומי לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים3.23%445.7 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות2.17%299.6 מיליון ₪
ממשל צמודה 1033אג"ח ממשלתי2.02%278.7 מיליון ₪
ממשל שקלית 0432אג"ח ממשלתי1.66%228.7 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות1.47%203.6 מיליון ₪
הלוואות (ללא שם נייר)הלוואות1.28%176.6 מיליון ₪
ממשלתי צמוד 1131אג"ח ממשלתי1.27%175.7 מיליון ₪
NVDA US NVIDIA Corpמניות1.17%161.1 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (2,087) ←

רכיב החוב — 34.5% מהמסלול

משקל נמוך במסלול זה
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.28%
כיסוי 95% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
5.21 שנים
דירוג ממוצע
AA-
כיסוי 53% מרכיב החוב

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)36.9%
AA26.5%
A11.6%
ללא דירוג9.7%
AAA8.0%
BBB3.9%
BB ומטה3.5%

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 24.3% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
4.40%
כיסוי 40% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.85 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (37%)

קרנות השקעה 11.3% הלוואות 8.9% נגזרים אחרים 1.8% מניות 1.0%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למנורה השתלמות כללי
מנורה השתלמות כללי (המסלול הזה)מנורה מבטחים פנסיה וגמל0.63%12.1%50.7%13.8 מיליארד ₪
מיטב השתלמות כללימיטב גמל ופנסיה0.60%12.6%47.5%35.6 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות כלליאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.69%11.2%50.3%27.8 מיליארד ₪השוואה ←
מור השתלמות כללימור גמל ופנסיה0.70%12.5%52.7%27.6 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות כלליהפניקס פנסיה וגמל0.65%12.7%49.3%24.4 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות כלליכלל פנסיה וגמל0.54%13.1%53.4%23.1 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות מסלול כלליילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%11.3%52.7%22.8 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות כלליאנליסט קופות גמל0.62%12.7%48.5%22.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות כללימגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%11.8%51.4%20.7 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במנורה השתלמות כללי?

כ-51% מהכסף במנורה השתלמות כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 40% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במנורה השתלמות כללי מושקע בחו"ל?

כ-45% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-18% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מנורה השתלמות כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.63% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.9%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.1%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
828
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.