הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026הפניקס השתלמות כללי
הפניקס פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 964
השתלמות כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע הפניקס השתלמות כללי?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגתנודתיות (סטיית תקן) 5.8% · מדד שארפ 1.11.
התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 17.9% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 49.3%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 35.4% | 8.6 מיליארד ₪ |
| מניות | 31.4% | 7.7 מיליארד ₪ |
| מזומנים | 17.8% | 4.3 מיליארד ₪ |
| השקעות אלטרנטיביות | 14.3% | 3.5 מיליארד ₪ |
| נגזרים | 0.7% | 179.0 מיליון ₪ |
| אחר | 0.3% | 79.3 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 2.2 מיליון ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| מניות | 21.1% | 5.1 מיליארד ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 17.8% | 4.3 מיליארד ₪ |
| קרנות השקעה | 14.3% | 3.5 מיליארד ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 13.8% | 3.4 מיליארד ₪ |
| אג"ח קונצרני | 12.0% | 2.9 מיליארד ₪ |
| קרנות סל | 9.8% | 2.4 מיליארד ₪ |
| הלוואות | 8.4% | 2.1 מיליארד ₪ |
| קרנות נאמנות | 1.7% | 402.4 מיליון ₪ |
| אופציות | 1.3% | 325.3 מיליון ₪ |
| נכסים אחרים | 0.3% | 79.3 מיליון ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 6.7 מיליון ₪ |
| ניירות ערך מסחריים | <0.05% | 3.1 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | <0.05% | 2.2 מיליון ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
31.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 17.9%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 49.3%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
55.5% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 37.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
20.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 40.2% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשלתי צמוד 0529 | אג"ח ממשלתי | 1.99% | 484.0 מיליון ₪ |
| בנק הפועלים | מזומנים ושווי מזומנים | 1.74% | 423.7 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0142 | אג"ח ממשלתי | 1.66% | 404.9 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.65% | 403.0 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.64% | 399.8 מיליון ₪ |
| בנק לאומי | מזומנים ושווי מזומנים | 1.52% | 369.2 מיליון ₪ |
| הלוואות (ללא שם נייר) | הלוואות | 1.35% | 329.6 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1033 | אג"ח ממשלתי | 1.26% | 306.3 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 35.4% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
נכסים לא סחירים — 26.2% מהמסלול
שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומיקרנות השקעה 14.3% הלוואות 8.4% מניות 1.8% אופציות 1.2%
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| הפניקס השתלמות כללי (המסלול הזה) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.65% | 12.7% | 49.3% | 24.4 מיליארד ₪ | |
| מיטב השתלמות כללי | מיטב גמל ופנסיה | 0.60% | 12.6% | 47.5% | 35.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות כללי | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.69% | 11.2% | 50.3% | 27.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות כללי | מור גמל ופנסיה | 0.70% | 12.5% | 52.7% | 27.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות כללי | כלל פנסיה וגמל | 0.54% | 13.1% | 53.4% | 23.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות השתלמות מסלול כללי | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 11.3% | 52.7% | 22.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות כללי | אנליסט קופות גמל | 0.62% | 12.7% | 48.5% | 22.0 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מגדל השתלמות כללי | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.54% | 11.8% | 51.4% | 20.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות כללי | הראל פנסיה וגמל | 0.60% | 11.1% | 50.8% | 15.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש העליון מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בהפניקס השתלמות כללי?
כ-49% מהכסף בהפניקס השתלמות כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 31% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בהפניקס השתלמות כללי מושקע בחו"ל?
כ-55% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-20% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של הפניקס השתלמות כללי?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.65% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 6.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 964
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.