בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

מור השתלמות כללי

מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 12535

השתלמות כללי רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע מור השתלמות כללי?

בקצרה: מור השתלמות כללי הוא מסלול משולב עם משקל גבוה למניות: כ-53% מהכסף חשוף למניות (כולל דרך חוזים ואופציות על מדדים), כ-51% לשווקים בחו"ל וכ-19% למטבע זר. כ-51% מושקע באג"ח. כ-28% מהנכסים אינם נסחרים בבורסה. המסלול מנהל 27.6 מיליארד ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של מור גמל ופנסיה.
52.7%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 53.5% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')גבוה מ-55% מסלולי ההשתלמות
50.6%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↑ 50.7% באוגוסט 2026 (+0.1 נק')גבוה מ-59% מסלולי ההשתלמות
27.6 מיליארד ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 27.9 מיליארד ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)גבוה מ-98% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
19.3%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↓ 18.8% באוגוסט 2026 (-0.5 נק')
3.03%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 100% מרכיב החוב71.5%נכסים סחיריםלא סחיר 28.5%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.70%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-94% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
7.7%
ממוצע שנתי, 3 שנים
12.5%
ממוצע שנתי, 5 שנים
8.5%

תנודתיות (סטיית תקן) 5.3% · מדד שארפ 1.28.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 27.6 מיליארד ₪ ב־1,307 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 28.5% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח51.0%
מניות21.4%
מזומנים14.2%
השקעות אלטרנטיביות10.9%
נדל"ן1.4%
נגזרים1.1%
מוצרים מובנים0.2%

בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 31.2% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 52.7%.

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח51.0%14.1 מיליארד ₪
מניות21.4%5.9 מיליארד ₪
מזומנים14.2%3.9 מיליארד ₪
השקעות אלטרנטיביות10.9%3.0 מיליארד ₪
נדל"ן1.4%396.0 מיליון ₪
נגזרים1.1%311.4 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.2%59.2 מיליון ₪

חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים

מניות שנקנו ישירות21.1%
מניות דרך קרנות סל ונאמנות0.3%
סך המניות שנקנו בפועל21.4%
חשיפה כוללת, כולל חוזים ואופציות (דיווח רשמי)52.7%

21.4% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 31.2%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 52.7%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

50.6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 80%
חו"ל 18%
לא מסווג 1.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 18.4% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.

מטבעות

19.3% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל74.8%
דולר אמריקאי19.2%
אירו3.7%
ליש"ט0.6%
ין יפני0.5%
אחר0.4%

לפני גידור, 24.3% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנקים4.6%
נדל"ן מניב בישראל1.6%
ביטוח1.4%
אנרגיה מתחדשת1.3%
אנרגיה1.2%
תוכנה ואינטרנט1.0%
ביטחוניות0.9%
מסחר0.9%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
הלוואה 89הלוואות7.43%2.1 מיליארד ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים5.94%1.6 מיליארד ₪
ממשל צמודה 0527אג"ח ממשלתי2.76%760.2 מיליון ₪
ממשל צמודה 0529אג"ח ממשלתי2.75%757.4 מיליון ₪
ממשל צמודה 1028אג"ח ממשלתי2.72%751.0 מיליון ₪
בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"ממזומנים ושווי מזומנים2.70%745.1 מיליון ₪
בנק לאומי לישראל בע"מפיקדונות1.93%531.8 מיליון ₪
לאומימניות1.78%490.5 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (1,307) ←

רכיב החוב — 51.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
3.03%
כיסוי 100% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
3.09 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (44% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ללא דירוג56.4%
A11.8%
AAA11.6%
AA11.1%
BBB6.0%
BB ומטה3.0%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

נכסים לא סחירים — 28.5% מהמסלול

שוויים נקבע בהערכה, לא במסחר יומי
התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.25%
כיסוי 48% מהרכיב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
1.34 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי נכסים מדורגים (10%)

הלוואות 11.5% קרנות השקעה 10.9% אג"ח קונצרני 1.9% מניות 1.7%

לפירוט המלא: לפי סוג נכס, תשואה ורשימת האחזקות ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים למור השתלמות כללי
מור השתלמות כללי (המסלול הזה)מור גמל ופנסיה0.70%12.5%52.7%27.6 מיליארד ₪
מיטב השתלמות כללימיטב גמל ופנסיה0.60%12.6%47.5%35.6 מיליארד ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות כלליאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.69%11.2%50.3%27.8 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות כלליהפניקס פנסיה וגמל0.65%12.7%49.3%24.4 מיליארד ₪השוואה ←
כלל השתלמות כלליכלל פנסיה וגמל0.54%13.1%53.4%23.1 מיליארד ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות מסלול כלליילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%11.3%52.7%22.8 מיליארד ₪השוואה ←
אנליסט השתלמות כלליאנליסט קופות גמל0.62%12.7%48.5%22.0 מיליארד ₪השוואה ←
מגדל השתלמות כללימגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.54%11.8%51.4%20.7 מיליארד ₪השוואה ←
הראל השתלמות כלליהראל פנסיה וגמל0.60%11.1%50.8%15.7 מיליארד ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש במור השתלמות כללי?

כ-53% מהכסף במור השתלמות כללי חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 21% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.

כמה מהכסף במור השתלמות כללי מושקע בחו"ל?

כ-51% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-19% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.

מה התשואה ודמי הניהול של מור השתלמות כללי?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.70% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 7.7%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 12.5%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
12535
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.