בקופה מה יש בקופה?
הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026

אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח

אנליסט קופות גמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 972

השתלמות אשראי ואג"ח (ללא מניות) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר

במה מושקע אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח?

בקצרה: אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח הוא מסלול כמעט בלי מניות: כ-6% מהכסף חשוף לשווקים בחו"ל וכ-5% למטבע זר. כ-96% מושקע באג"ח. המסלול מנהל 241.3 מיליון ₪, נכון ל-30.6.2026, לפי הדוח הרשמי של אנליסט קופות גמל.
0.0%חשיפה למניותכולל חוזים ואופציות · דיווח רשמי↑ 1.3% באוגוסט 2026 (+1.2 נק')נמוך מ-84% מסלולי ההשתלמות
5.8%חשיפה לחו"ללפי החשיפה הכלכלית · דיווח רשמי↓ 5.7% באוגוסט 2026 (-0.1 נק')נמוך מ-81% מסלולי ההשתלמות
241 מיליון ₪שווי המסלולבאוגוסט 2026: 249 מיליון ₪ (כולל הפקדות ומשיכות)נמוך מ-70% מסלולי ההשתלמות
עוד נתונים
4.9%חשיפה למט"חאחרי גידור · דיווח רשמי↑ 5.7% באוגוסט 2026 (+0.8 נק')
2.83%תשואה לפדיון של האג"חמחושבת על 95% מרכיב החוב
98.9%נכסים סחיריםלא סחיר 1.1%

תשואה ודמי ניהול

נתון רשמי, לא דירוג
דמי ניהול
0.61%
מהיתרה, בשנה
גבוה מ-59% מסלולי ההשתלמות
מתחילת השנה עד אוגוסט 2026
3.2%
ממוצע שנתי, 3 שנים
5.4%
ממוצע שנתי, 5 שנים
2.7%

תנודתיות (סטיית תקן) 2.6% · מדד שארפ 0.07.

התשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.

מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.

תשואות ודמי ניהול של כל מסלולי השתלמות ←

הניתוח מכסה את מלוא נכסי המסלול: 241.3 מיליון ₪ ב־376 שורות אחזקה, כפי שדווחו ברבעון 2 2026. הסכום אומת מול גיליון "סכום נכסים" שבקובץ המקור (פער 0.00%). 1.1% מהמסלול מוחזק בנכסים לא־סחירים (אג"ח מיועדות, אפיק מובטח תשואה, קרנות השקעה, הלוואות, זכויות מקרקעין ומוצרים מובנים), ששוויים נקבע בהערכה ולא במסחר יומי.

הקצאת הנכסים

אג"ח96.0%
מזומנים3.2%
מוצרים מובנים0.5%
השקעות אלטרנטיביות0.3%

כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".

אג"ח96.0%231.6 מיליון ₪
מזומנים3.2%7.7 מיליון ₪
מוצרים מובנים0.5%1.3 מיליון ₪
השקעות אלטרנטיביות0.3%837 אלף ₪

לאן הכסף חשוף

ישראל מול חו"ל

5.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).

למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
ישראל 95%
חו"ל 5.4%

בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 5.4% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.

מטבעות

4.9% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).

פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
שקל93.8%
דולר אמריקאי6.0%
אירו0.2%

6.2% מהנכסים נקובים במטבע זר, קרוב למספר הרשמי.

ענפים מובילים — החזקה ישירה

בנייה0.0%

הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.

8 האחזקות הגדולות

8 האחזקות הגדולות במסלול
ממשלתית צמודה 1.6% 1033אג"ח ממשלתי5.68%13.7 מיליון ₪
ממשלתית שקלית 0537אג"ח ממשלתי3.83%9.2 מיליון ₪
ממשל שקלית 0229אג"ח ממשלתי3.74%9.0 מיליון ₪
ממשלתי שקלית 0142אג"ח ממשלתי3.59%8.7 מיליון ₪
ממשל צמודה0431אג"ח ממשלתי3.09%7.5 מיליון ₪
ממשלתית צמודה 1.10% 1028אג"ח ממשלתי2.60%6.3 מיליון ₪
מקמ 726אג"ח ממשלתי2.49%6.0 מיליון ₪
מקמ 317אג"ח ממשלתי2.43%5.9 מיליון ₪

כל האחזקות במסלול (376) ←

רכיב החוב — 96.0% מהמסלול

התשואה השנתית שרכיב החוב צפוי להניב אם כל האג"ח יוחזקו עד מועד הפירעון.
2.83%
כיסוי 95% מרכיב החוב
משך חיים ממוצע: כמה שנים בממוצע עד שהכסף באג"ח חוזר. ככל שהוא ארוך יותר, כך האג"ח רגישה יותר לשינויי ריבית.
4.52 שנים
דירוג ממוצע
—
מעט מדי אג"ח מדורגות (46% מהחוב)

פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב

ממשלתי (RF)47.7%
AA25.1%
A10.7%
AAA9.0%
ללא דירוג6.2%
BBB1.2%

הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.

לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←

מסלולים דומים

אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות
מסלולים דומים לאנליסט השתלמות אשראי ואג"ח
אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח (המסלול הזה)אנליסט קופות גמל0.61%5.4%0.0%241 מיליון ₪
מיטב השתלמות אשראי ואג"חמיטב גמל ופנסיה0.59%5.9%4.2%1.1 מיליארד ₪השוואה ←
הפניקס השתלמות אשראי ואג"חהפניקס פנסיה וגמל0.64%5.1%0.3%741 מיליון ₪השוואה ←
מנורה מבטחים השתלמות אשראי ואג"חמנורה מבטחים פנסיה וגמל0.47%6.8%21.6%556 מיליון ₪השוואה ←
אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"חאלטשולר שחם גמל ופנסיה0.66%4.7%5.8%527 מיליון ₪השוואה ←
ילין לפידות השתלמות אשראי ואג"חילין לפידות ניהול קופות גמל0.68%5.2%12.0%516 מיליון ₪השוואה ←
מור השתלמות - אשראי ואג"חמור גמל ופנסיה0.64%8.9%4.2%502 מיליון ₪השוואה ←
מגדל השתלמות אשראי ואג"חמגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל0.56%5.4%4.0%468 מיליון ₪השוואה ←
כלל השתלמות אשראי ואג"חכלל פנסיה וגמל0.54%6.1%5.2%410 מיליון ₪השוואה ←

ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.

איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים

מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה

מחזיק נייר מסוים?

שאלות נפוצות

כמה מניות יש באנליסט השתלמות אשראי ואג"ח?

כ-0% מהכסף באנליסט השתלמות אשראי ואג"ח חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026.

כמה מהכסף באנליסט השתלמות אשראי ואג"ח מושקע בחו"ל?

כ-6% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.

מה התשואה ודמי הניהול של אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח?

דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 3.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 5.4%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.

פרטי מקור

מספר אוצר
972
סוג מוצר
השתלמות
נכון ל-
רבעון 2 2026
מקור
דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
כיסוי אימות
100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
רישיון
CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור

המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.