הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)
מיטב גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 15354
השתלמות אג"ח עם מניות (עד 25%) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 5.3% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 21.1%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 80.8% | 120.5 מיליון ₪ |
| מניות | 15.8% | 23.6 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 1.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 1.1% | 1.7 מיליון ₪ |
| נגזרים | 1.0% | 1.4 מיליון ₪ |
| אחר | <0.05% | 10 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח קונצרני | 42.7% | 63.8 מיליון ₪ |
| אג"ח ממשלתי | 38.0% | 56.7 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 10.2% | 15.2 מיליון ₪ |
| מניות | 5.7% | 8.4 מיליון ₪ |
| מוצרים מובנים | 1.3% | 1.9 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.1% | 1.7 מיליון ₪ |
| נגזרים אחרים | 0.6% | 964 אלף ₪ |
| אופציות | 0.3% | 460 אלף ₪ |
| כתבי אופציה | <0.05% | 74 אלף ₪ |
| נכסים אחרים | <0.05% | 10 אלף ₪ |
| חוזים עתידיים | <0.05% | 4 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
15.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 5.3%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 21.1%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
3.8% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 2.9% מסווג "חו"ל", קרוב למספר הרשמי.
מטבעות
5.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
לפני גידור, 8.1% מהנכסים נקובים במטבע זר. חלק מהחשיפה הזו מנוטרל בעסקאות גידור, ולכן החשיפה בפועל נמוכה יותר.
ענפים מובילים — החזקה ישירה
הענפים מחושבים מהמניות המוחזקות ישירות בלבד. במניות המוחזקות דרך קרנות, הקובץ מדווח את סיווג הקרן ולא את ענפי החברות שבתוכה.
8 האחזקות הגדולות
| ממשל שקלית 0829 | אג"ח ממשלתי | 7.05% | 10.5 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 1131 | אג"ח ממשלתי | 6.99% | 10.4 מיליון ₪ |
| קסם A4)ETF) תא פיננס | קרנות סל | 5.89% | 8.8 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 0229 | אג"ח ממשלתי | 3.70% | 5.5 מיליון ₪ |
| MTF סל (4A) ת"א-טכנו | קרנות סל | 3.03% | 4.5 מיליון ₪ |
| ממשל צמודה 0529 | אג"ח ממשלתי | 3.01% | 4.5 מיליון ₪ |
| ממשל שקלית 1035 | אג"ח ממשלתי | 2.04% | 3.0 מיליון ₪ |
| לאומי אגח 187 | אג"ח קונצרני | 1.90% | 2.8 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 80.8% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) (המסלול הזה) | מיטב גמל ופנסיה | 0.53% | — | 21.1% | 149 מיליון ₪ | |
| ילין לפידות קרן השתלמות מסלול אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.70% | 7.4% | 24.9% | 4.3 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.70% | 6.8% | 18.8% | 3.7 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הפניקס פנסיה וגמל | 0.63% | 6.8% | 12.5% | 2.8 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | הראל פנסיה וגמל | 0.55% | 5.7% | 14.8% | 2.6 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מור השתלמות - אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | מור גמל ופנסיה | 0.68% | 8.4% | 27.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים השתלמות אג"ח עד 25% מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.62% | 4.6% | 0.1% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| אנליסט השתלמות אשראי ואג"ח עד 25% מניות | אנליסט קופות גמל | 0.50% | 8.2% | 21.8% | 532 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) | כלל פנסיה וגמל | 0.51% | 8.4% | 21.8% | 502 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- חשיפה לחו"ל: בשליש התחתון מבין 120 מסלולי השתלמות
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש התחתון מבין 95 מסלולי השתלמות
- תנודתיות צפויה: נמוכה ביחס ל-120 מסלולי השתלמות
- נכסים לא סחירים: בשליש האמצעי מבין 120 מסלולי השתלמות
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
כ-21% מהכסף במיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 16% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) מושקע בחו"ל?
כ-4% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-5% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של מיטב השתלמות סחיר - אג"ח עם מניות (עד 25% מניות)?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.53% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 5.0%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 15354
- חברה
- מיטב גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- השתלמות
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.