נכון ל-30 ביוני 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026סיפורי נתונים: רבעון 2 2026
מה מתגלה כשמסתכלים על כל החיסכון הפנסיוני יחד: אילו מניות הכי נפוצות, מי מחזיק הכי הרבה מהמניה הזרה הגדולה, ואילו מסלולים חשופים ביותר לדולר. כל מספר נגזר מאותם נתונים שמוצגים בעמודי המסלולים.
עשר המניות הנפוצות בחיסכון הפנסיוני
לאומי היא המניה הגדולה ביותר בחיסכון הפנסיוני שנבדק, עם 23.9 מיליארד ₪ שמוחזקים ב-304 מסלולים. עשר המניות הגדולות מהוות 29.0% מכלל ההחזקה הישירה במניות.
| 1 | לאומי | בנקים | 23.9 מיליארד ₪ | 5.1% | 304 |
| 2 | פועלים | בנקים | 22.9 מיליארד ₪ | 4.9% | 304 |
| 3 | אלביט מערכות | ביטחוניות | 14.3 מיליארד ₪ | 3.1% | 290 |
| 4 | טאואר | מוליכים למחצה | 13.8 מיליארד ₪ | 3.0% | 286 |
| 5 | טבע פארמצבטיקלס (ADR) | פארמה | 12.5 מיליארד ₪ | 2.7% | 206 |
| 6 | אנלייט אנרגיה | אנרגיה מתחדשת | 12.4 מיליארד ₪ | 2.7% | 297 |
| 7 | נובה | מוליכים למחצה | 10.2 מיליארד ₪ | 2.2% | 294 |
| 8 | דיסקונט א | בנקים | 8.9 מיליארד ₪ | 1.9% | 302 |
| 9 | אנבידיה (NVDA) | מוליכים למחצה | 8.0 מיליארד ₪ | 1.7% | 235 |
| 10 | טבע | פארמה | 7.7 מיליארד ₪ | 1.7% | 290 |
הספירה כוללת החזקה ישירה במניות בלבד. מניות שמוחזקות דרך קרנות סל וקרנות נאמנות, למשל כל מניות מדד S&P 500 במסלולים עוקבי מדד, לא נספרות כאן.
מי מחזיק הכי הרבה אנבידיה (NVDA)
אנבידיה (NVDA) היא המניה הזרה עם השווי הגבוה ביותר: 8.0 מיליארד ₪ ב-235 מסלולים של 9 חברות. אלה המסלולים שמחזיקים ממנה את הסכום הגדול ביותר:
| מנורה מבטחים פנסיה - כללי | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 1.1% | 1.2 מיליארד ₪ |
| מנורה מבטחים פנסיה - מסלול מניות | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 1.7% | 355 מיליון ₪ |
| הראל פנסיה גילאי 50 ומטה | הראל פנסיה וגמל | 0.8% | 337 מיליון ₪ |
| הראל - גילעד כללי | הראל פנסיה וגמל | 0.7% | 331 מיליון ₪ |
| מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2045 | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 1.2% | 242 מיליון ₪ |
המסלולים הכי חשופים לדולר
מור תגמולים עוקב מדדי אג"ח (מור גמל ופנסיה) הוא המסלול החשוף ביותר למט"ח, עם 101.4%. המספר הוא נטו אחרי גידור, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון. חשיפה מעל 100% אפשרית כשמסלול משתמש בחוזים עתידיים כדי לחשוף יותר מהכסף שהושקע.
בראש הרשימה כמעט תמיד מסלולים עוקבי מדד בחו"ל, שחשופים לדולר מעצם הגדרתם.
| מור תגמולים עוקב מדדי אג"ח | מור גמל ופנסיה | גמל לתגמולים | 101.4% |
| מור תגמולים עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | גמל לתגמולים | 101.0% |
| מור גמל להשקעה עוקב מדד - S&P500 | מור גמל ופנסיה | גמל להשקעה | 100.8% |
| מור השתלמות -עוקב מדד S&P 500 | מור גמל ופנסיה | השתלמות | 100.7% |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | גמל להשקעה | 100.6% |
| כלל גמל לעתיד עוקב מדדי מניות | כלל פנסיה וגמל | גמל להשקעה | 100.6% |
| מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | גמל להשקעה | 100.5% |
| מור השתלמות עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | השתלמות | 100.5% |
| מור השתלמות עוקב מדדי אג"ח | מור גמל ופנסיה | השתלמות | 100.5% |
| מור תגמולים עוקב מדד S&P 500 | מור גמל ופנסיה | גמל לתגמולים | 100.5% |
ובין מסלולי "כללי"
מסלולים שאינם עוקבי מדד, ושחשיפתם לדולר נובעת מהחלטות השקעה:
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | גמל להשקעה | 21.0% |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי | ילין לפידות ניהול קופות גמל | גמל להשקעה | 20.6% |
| אלטשולר שחם השתלמות כללי | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | השתלמות | 20.5% |
| ילין לפידות השתלמות מסלול כללי | ילין לפידות ניהול קופות גמל | השתלמות | 20.5% |
| הפניקס גמל להשקעה כללי | הפניקס פנסיה וגמל | גמל להשקעה | 20.5% |
לצטט ולפנות אלינו
מותר לצטט ולהשתמש במספרים, בתנאי שמציינים את המקור: "בקופה, bakupa.co.il, נתוני רבעון 2 2026, על בסיס דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" של הגופים המוסדיים".
קישור לעמוד: https://bakupa.co.il/sipurei-netunim/2026q2/
שאלות והבהרות: [email protected]
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.