הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026מור תגמולים עוקב מדדים גמיש
מור גמל ופנסיה · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14394
גמל לתגמולים עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע מור תגמולים עוקב מדדים גמיש?
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 36.8% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 46.8%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 61.7% | 64.7 מיליון ₪ |
| מזומנים | 28.4% | 29.8 מיליון ₪ |
| מניות | 10.1% | 10.6 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.7% | 698 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| אג"ח ממשלתי | 45.0% | 47.2 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 28.4% | 29.8 מיליון ₪ |
| קרנות סל | 26.8% | 28.1 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.6% | 652 אלף ₪ |
| נגזרים אחרים | <0.05% | 46 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
10.1% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 36.8%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 46.8%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
118.7% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 16.3% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
101.0% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
36.5% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| T 4.125 11/29 | אג"ח ממשלתי | 15.65% | 16.4 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 14.81% | 15.5 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 816 | אג"ח ממשלתי | 11.28% | 11.8 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 617 | אג"ח ממשלתי | 11.18% | 11.7 מיליון ₪ |
| בנק הבינלאומי הראשון לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 8.29% | 8.7 מיליון ₪ |
| SPBDUS5T.קסם | קרנות סל | 7.68% | 8.1 מיליון ₪ |
| SPBDU10T.קסם | קרנות סל | 6.12% | 6.4 מיליון ₪ |
| מ.ק.מ. 1116 | אג"ח ממשלתי | 4.50% | 4.7 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 61.7% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
הדירוג הממוצע מוצג רק כשלפחות מחצית מרכיב החוב מדורגת. אג"ח ממשלתיות ואג"ח מגובות מדינה אינן נושאות דירוג קונצרני ואינן נכללות בו.
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| מור תגמולים עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | מור גמל ופנסיה | 0.64% | 2.6% | 46.8% | 105 מיליון ₪ | |
| אנליסט גמל עוקב מדדים - גמיש | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 31.4% | 100.2% | 1.5 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל- עוקב מדדים גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.43% | 12.5% | 57.8% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים תגמולים עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.58% | 11.1% | 49.6% | 518 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.61% | 8.2% | 56.0% | 344 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל עוקב מדדים גמיש | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.61% | 5.4% | 53.3% | 328 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל לתגמולים ולפיצויים עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.53% | 2.3% | 58.3% | 215 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הפניקס גמל עוקב מדדים - גמיש | הפניקס פנסיה וגמל | 0.62% | — | 51.3% | 215 מיליון ₪ | השוואה ← |
| כלל תמר עוקב מדדים גמיש | כלל פנסיה וגמל | 0.45% | 3.7% | 52.9% | 128 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
- תשואה לפדיון של האג"ח: בשליש העליון מבין 100 מסלולי גמל לתגמולים
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-126 מסלולי גמל לתגמולים
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 126 מסלולי גמל לתגמולים
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש במור תגמולים עוקב מדדים גמיש?
כ-47% מהכסף במור תגמולים עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 10% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף במור תגמולים עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-119% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-101% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026. החשיפה למטבע זר נמוכה יותר, כי חלק מההשקעות בחו"ל מגודר לשקל.
מה התשואה ודמי הניהול של מור תגמולים עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.64% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 0.5%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 2.6%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14394
- חברה
- מור גמל ופנסיה
- סוג מוצר
- גמל לתגמולים
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.