הרכב נכסים נכון ל-30 ביוני 2026 · תשואה ודמי ניהול: אוגוסט 2026
(רבעון 2 2026) · עודכן באתר: 2026-10-22 · הרבעון הבא (רבעון 3 2026) צפוי להתפרסם בסביבות דצמבר 2026כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש
כלל פנסיה וגמל · קופת גמל / השתלמות · מספר אוצר 14681
גמל להשקעה עוקב מדדים (גמיש) רבעון 2 2026 + הוספה לתיק שלי השוואה למסלול אחר
במה מושקע כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש?
עוד נתונים
תשואה ודמי ניהול
נתון רשמי, לא דירוגהתשואה היא נתון היסטורי ואינה צופה פני עתיד. מסלולים עם חשיפה שונה למניות נושאים סיכון שונה, ולכן כדאי להשוות תשואה רק בין מסלולים בעלי הרכב דומה. התשואה נטו, אחרי דמי הניהול.
מקור: דיווח הגוף המוסדי לרשות שוק ההון (גמל-נט/פנסיה-נט, data.gov.il), נכון לאוגוסט 2026.
הקצאת הנכסים
בנוסף, חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים חשיפה של 38.4% למניות, ולכן החשיפה הכוללת למניות היא 53.2%.
כך מתפלג הכסף שהושקע בפועל: קרן סל על מדד מניות נספרת כמניות ולא כ"קרן".
| אג"ח | 46.9% | 13.9 מיליון ₪ |
| מזומנים | 38.1% | 11.3 מיליון ₪ |
| מניות | 14.8% | 4.4 מיליון ₪ |
| נגזרים | 0.3% | 100 אלף ₪ |
כך מדווח המסלול בפועל, קרנות סל וקרנות נאמנות מופיעות כמכשיר נפרד.
| קרנות סל | 61.7% | 18.3 מיליון ₪ |
| מזומנים ושווי מזומנים | 38.1% | 11.3 מיליון ₪ |
| חוזים עתידיים | 0.4% | 105 אלף ₪ |
חשיפה למניות: מה נקנה בפועל ומה מגיע מחוזים
14.8% מהמסלול מושקע במניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות. חוזים ואופציות על מדדים מוסיפים עוד 38.4%, ולכן החשיפה הכוללת למניות, כפי שהקופה מדווחת לרשות שוק ההון (יוני 2026), היא 53.2%. זה המספר שקובע כמה המסלול יושפע מתנודות בבורסה. את התוספת מהחוזים אי אפשר לחשב מדוח הנכסים עצמו, ולכן היא נלקחת מהדיווח הרשמי.
לאן הכסף חשוף
ישראל מול חו"ל
100.1% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל (חשיפה כלכלית, דיווח רשמי, יוני 2026).
למה בפירוט לפי נייר יוצא מספר אחר?
בפירוט לפי מקום הרישום של כל נייר, 62.0% מסווג "חו"ל". הפער נובע ממכשירים שנסחרים בישראל, כמו תעודות סל על מדדים בחו"ל, שנרשמים "ישראל" למרות שהחשיפה שלהם היא לחו"ל.
מטבעות
100.6% מהמסלול חשוף למטבע זר, אחרי גידור (דיווח רשמי, יוני 2026).
פירוט לפי מטבע הנייר, לפני גידור
86.8% מהנכסים נקובים במטבע זר. חוזים ונגזרים מוסיפים חשיפה למטבע זר מעבר לנכסים עצמם.
8 האחזקות הגדולות
| INVESCO US TREASURY DIST | קרנות סל | 12.99% | 3.9 מיליון ₪ |
| SS SP BBG US COR SCOR UE-UUA | קרנות סל | 12.95% | 3.8 מיליון ₪ |
| בנק מזרחי טפחות בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 11.36% | 3.4 מיליון ₪ |
| X USD CORPORATE BOND 1D | קרנות סל | 11.33% | 3.4 מיליון ₪ |
| ISHARES USD HY CORP USD DIST | קרנות סל | 9.60% | 2.8 מיליון ₪ |
| ISHARES MSCI ACWI EX US ETF | קרנות סל | 7.65% | 2.3 מיליון ₪ |
| בנק לאומי לישראל בע"מ | מזומנים ושווי מזומנים | 7.65% | 2.3 מיליון ₪ |
| STATE STREET SPDR MSCI ACWI | קרנות סל | 7.14% | 2.1 מיליון ₪ |
רכיב החוב — 46.9% מהמסלול
פילוח דירוגים, מתוך רכיב החוב
לפרופיל החוב המלא: תשואה לפי סוג נכס, פילוח הצמדה וחוב בעייתי ←
מסלולים דומים
אותה קטגוריה וסוג חשיפה, בחברות אחרות| כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש (המסלול הזה) | כלל פנסיה וגמל | 0.61% | 3.7% | 53.2% | 30 מיליון ₪ | |
| אנליסט קופת גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש | אנליסט קופות גמל | 0.61% | 26.2% | 99.8% | 1.1 מיליארד ₪ | השוואה ← |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש | מיטב גמל ופנסיה | 0.67% | 7.3% | 56.3% | 153 מיליון ₪ | השוואה ← |
| הראל גמל להשקעה- עוקב מדדים - גמיש | הראל פנסיה וגמל | 0.56% | — | 57.7% | 124 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים גמיש | מנורה מבטחים פנסיה וגמל | 0.67% | 10.9% | 49.9% | 106 מיליון ₪ | השוואה ← |
| ילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדדים גמיש | ילין לפידות ניהול קופות גמל | 0.68% | 5.3% | 53.2% | 74 מיליון ₪ | השוואה ← |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדים גמיש | אלטשולר שחם גמל ופנסיה | 0.59% | — | 51.4% | 48 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מגדל גמל להשקעה עוקב מדדים - גמיש | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל | 0.63% | — | 58.9% | 44 מיליון ₪ | השוואה ← |
| מור גמל להשקעה - עוקב מדדים גמיש | מור גמל ופנסיה | 0.71% | — | 45.7% | 19 מיליון ₪ | השוואה ← |
ממוין לפי שווי המסלול. דמי ניהול ממוצעים מהיתרה ותשואה נטו לפי דיווח רשמי; תשואת עבר אינה צופה פני עתיד. "השוואה" פותחת את כלי ההשוואה עם שני המסלולים.
איפה המסלול עומד ביחס למסלולים אחרים
מיקום בתוך אותו סוג מוצר, לא המלצה- חשיפה למט"ח: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- חשיפה לחו"ל: בשליש העליון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
- תנודתיות צפויה: בינונית ביחס ל-123 מסלולי גמל להשקעה
- נכסים לא סחירים: בשליש התחתון מבין 123 מסלולי גמל להשקעה
מחזיק נייר מסוים?
שאלות נפוצות
כמה מניות יש בכלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש?
כ-53% מהכסף בכלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש חשוף למניות, נכון ל-30.6.2026. מתוכם 15% הם מניות שנקנו בפועל, ישירות או דרך קרנות, והשאר מגיע מחוזים ואופציות על מדדים.
כמה מהכסף בכלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש מושקע בחו"ל?
כ-100% מהמסלול חשוף לשווקים בחו"ל, וכ-101% חשוף למטבע זר אחרי גידור, נכון ל-30.6.2026.
מה התשואה ודמי הניהול של כלל גמל לעתיד עוקב מדדים גמיש?
דמי הניהול הממוצעים מהיתרה הם 0.61% בשנה, התשואה מתחילת השנה היא 0.2%, התשואה השנתית הממוצעת בשלוש השנים האחרונות היא 3.7%, לפי הדיווח לרשות שוק ההון עד אוגוסט 2026. התשואה נטו אחרי דמי ניהול, ותשואת עבר אינה מבטיחה תשואה עתידית.
פרטי מקור
- מספר אוצר
- 14681
- חברה
- כלל פנסיה וגמל
- סוג מוצר
- גמל להשקעה
- נכון ל-
- רבעון 2 2026
- מקור
- דוח "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד"
- כיסוי אימות
- 100% מסך המסלול, מאומת מול גיליון "סכום נכסים"
- רישיון
- CC BY 4.0, מותר להשתמש בתנאי שמציינים את בקופה כמקור
המידע מוצג לצורך השוואה והבנה בלבד, ואינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני. ביצועי עבר והרכב נכסים אינם מבטיחים תשואה עתידית. הנתונים מבוססים על דוחות "רשימת נכסים ברמת הנכס הבודד" שמפרסמים הגופים המוסדיים מכוח חוזר גופים מוסדיים 2015-9-14.